Kalender

Spordiliit Läänela valis uueks presidendiks Ailar Ladva

 

“Kandidaate oli kaks. Ailar Ladva konkureeris Urmas Koppega, kes on ka väga hea kandidaat,” ütles Läänela tegevjuht Ülle Lass. “Urmas Koppe jäi juhatusse, nii et me ei kaotanud kumbagi kandidaati.”

Ladva on Läänemaal sündinud, kasvanud, viis aastat Tartus geograafiat õppinud ja siis Läänemaale tagasi tulnud. Siin on ta kogu aeg tegelenud spordiga päris mitmel liinil, sõnas Lass.

Ailar Ladva on üks jalgrattasarja Marimetsa kapp korraldajaist ja korraldab kolmandat aastat Läänemaa firmaliigat. Oma poja, Euroopa paremikku kuuluva maletaja Ottomar Ladva kaudu on ta seotud malega. “Kui nad Ottomariga välismaal tiitlivõistlustel käisid, oli Ailar Eesti delegatsiooni juht, nii et tal on esindamiskogemusi,” märkis Lass. Täna võistleb Ladva Haapsalu saalihokivõistkonnas Läänemaa meistrivõistlustel.

Ladva on olnud ka Läänemaa jalgpalliklubi juhatuses ning kuulub kergejõustikuklubi juhatusse. “Ta on lubanud end juhatustest taandada, küll aga jääb ta juhtima edasi firmaliigat,” ütles Ülle Lass.

“See juhtus eksprompt. Üleeile oli jutuks, et võiksin kandideerida ja eile valiti,” ütles Ailar Ladva. “Senine president Enn Kerge teatas, et tema enam ei kandideeri ja oli vaja uut inimest. Aega oli mõelda vähe, aga kuna olin nagunii juhatuses aasta olnud, ega presidendil sisuliselt väga teistmoodi töö ei ole.”

Ladva sõnul on Läänela viimase paari aasta jooksul päris palju muutunud. “Ülle Lass teeb päris head tööd ja palju ära. Asjad, ka rahaasjad on korras, andmed esitatud,” ütles ta. “Läänela roll on samuti muutunud. Nüüd jagas kultuuriministeeriumi spordiraha esimest korda Läänela, mitte maavalitsus.”

Läänela üldkoosolek valis esmalt uue presidendi ja siis ka uue juhatuse. “Juhatus on meil endiselt seitsmeliikmeline, sealhulgas president ja omavalitsuste esindaja, kelleks omavalitsused olid esitanud Martna vallavanema Tiiu Aaviku. Hääletada jäi veel viis kohta. Valituks osutusid Urmas Koppe, Janar Sõber, Kadi Paaliste, Marek Pragi ja Tiit Koel,” ütles Ülle Lass. 

“Eelmine juhatus tegi neli aastat tubli tööd,” tunnustas ta. “Läänela roll on ka tõusnud. Me ei ole enam pelgalt liikmesklubide katusorganisatsioon. Jagame sporditoetust, samuti on juhatuse otsustada spordimeisterlikkuse treeninggruppide treenerite lisapalk, maakonna spordi arengukavaga koordineerimine.”