Kalender

Saalijalgpallis võidutses Lihula gümnaasium

Turniir toimus Lihulas. Nii nagu vanemas astmes, nii ka nüüd: osales taas tervelt üheksa kooli, kümne võistkonnaga ja jälle mängisid finaalis Lihula gümnaasium ja Haapsalu põhikool.

Ka selles kooliastmes rõõmustasid lapsed oma mänguga nii õpetajaid-treenereid, kui ka pealtvaatajaid-lapsevanemaid. Mängud olid äärmiselt huvitavad – palju oli viike, oli kohtumisi, mille saatused otsustati viimastel sekunditel ja kohamängudes tuli kasutada ka penaltiseeriat.

lihula saalijalgpallurid
Lihula gümnaasiumi I võistkond on 4.-6. klasside arvestuses parim Läänemaa koolinoorte saalijalgpallimeeskond.
Foto: erakogu.

Kõik see näitab mitmeid kordi toonitatud fakti, et Läänemaa koolides osatakse jalgpalli mängida ja võistkonnad on väga võrdsed, ning iga aastaga järjest võrdsemaks lähevad. On huvitav, kui ette on mängutulemusi raske ennustada.

Näiteks kujunes sellelgi võistlusel üks alagrupp nii huvitavaks, et neli kooli olid kõigest kolme punkti sees ja teises alagrupis selgus finaali pääseja peale viimast kohtumist.

Turniiri reglement oli taas karm. Kes tahtis pääseda finaali, pidi alagrupi võitma. Seda suutsid Lihula gümnaasium I võistkond ja Haapsalu põhikool. Pronksimängule pääsesid alagrupis teise koha saavutanud Lihula gümnaasiumi II võistkond ja Ridala põhikool.Mängiti välja ka kõik ülejäänud kohad. Kõik kohamängud olid äärmiselt huvitavad.

Pronksmedalikohtumises suutis Lihula gümnaasiumi II võistkond viigistada 10 sekundit enne lõppu. Kuid sellest jäi väheks, sest penaltiseerias olid Ridala poisid 2:1 paremad.

Kullakohtumine oli tõeline maiuspala: supertehnikaga poisid mõlemalt poolt näitasid head jalgpalli. Lõpuks otsustasid Virgo Valliku peaga löödud kaks väravat mängu ja võit jäi kodus mänginud Lihula gümnaasiumile.

1. Lihula gümnaasium I: Virgo Vallik, Kevin-Reidar Bachaus, Juhan-Johannes Raudsik, Markus Sõber, Siim Urb, Daimar Viljamaa, Marten Põld, Mario Reks (treener Jaanus Getreu)
2. Haapsalu põhikool (õpetaja Erkki Lass, tr. Aavo Tomingas)
3. Ridala põhikool (õp. Pille Raudsepp)
4. Lihula gümnaasium II (tr. Jaanus Getreu)
5. Palivere põhikool (õp. Väino Munskind)
6. Haapsalu linna algkool (tr. Aavo Tomingas)
7. Oru kool (õp.Renno Silde)
8. Taebla gümnaasium (tr. Triin Tarv, õp. Enn Kerge)
9-10. Risti kool (õp.Ulrika Tülp) ja Virtsu kool (õp.Eduard Brock)

Jaanus Getreu