RIDALA XX JÜRIÖÖJOOKS

Kõik 20 aastat on jooksust osa võtnud Astra Pärna, Jaanis Koppel ja Henry Erik.

Üle 15 korra on raja läbinud Janne Pihelgas (19 korda), Indrek Rääli (18), Tauno Riibak (18), Elimar Kibus (18), Gerda Vilbas (16).

Kümme viimast aastat (2004-20013) on osalenud Siivi Murumäe, Kaarel Koit, Urmet Pärna, Helen Erik, Kaido Märss (jun), Martin Karu, Kevin-G Hiiemäe ja Siret Peek.

23. aprillil peetud jüriööjooks on järjepanu kestnud 20. aastat. Juubeli puhul ootasid korraldajad osavõtjate rekordit, kuid seda ei tulnud.

Kõige rohkem oli osavõtjaid 2009. aastal, 212. Seekordsel jooksul läbis raja 187 inimest. Nende hulgas oli 103 naist ja 82 meest. Kõige rohkem, 37, oli naisveterane (alates 35 a). Meesveterane (alates 40 a) oli aga vaid kaheksa.

Vanim osavõtja oli 67aastane, noorim neljane.

Jüriööjooksu tegi täies koosseisus kaasa 13 perekonda. Arvuliselt suurim oli perekond Pärna (Aime, Ermo, Leanika, Reelika ja Martin) Võnnust.

Viiel viimasel aastal osalenud said ergutusaehinna. Ergutusauhinnaks jagati välja 62 juubelijooksu ümbrisega šokolaadi.

Ridala 20. jüriööjooksu-matka üldvõitja karika sai 25aastane Argo Jõesoo, kes võitis selle jooksu esimest korda. Tema aeg oli 16.18,0.

Teiseks jäi varasem kahekordne võitja Igor Skatško (17a), aeg 16.31,0 ja kolmandaks Daniil Andrianov (16a), aeg 16.47,0.

Naiste üldkarika võttis juba seitsmendat korda järjest Maret Valk (35a) ajaga 19.29,0. Napilt jäi teiseks Anastasia Skatško (12a) ajaga 19.34,0. Kolmas oli Ly Märss (37a) ajaga 20.47,0.

Veteranid: Mihhail Jutkin ja Maret Valk

Jooks algab Ridala põhikooli eest ja lõpeb Parila vana koolimaja õues, kokku on distants 4,9 km. Jooks-matk on populaarne ka kepikõndijate seas.

Jooksu toetasid Kultuurkapitali Läänemaa ekspertgrupp, spordiliit Läänela ja Ridala vallavalitsus.