Kalender

Ridala külademängude päeva ilm oli kui tellitud

Päeva peaaladeks olid segavõrkpalli ja paarissulgpalli võistlus. Mängiti turniirisüsteemis ja võitsid need, kellel rohkem võhma jätkus. Võrkpallis võitis Ahli võistkond, kooseisus Urmas, Mikk-Mihkel ja Maigi Koppe, Margo Siil, Karel Künnap, Kaidi Talts, teine Tanska ja kolmas Jõõdre. Meeste sulgpalli üheksa paari hulgas võtsid esikoha Karel Künnap ja Margo Siil, naistest Maigi Koppe ja Kaidi Talts. Pentangi esimeses voorus selgusid kõigepealt kuus finalisti, kes selgitasid kolm paremat. Täiskasvanutest  oli parim Kaire Kasepõld, tema järel Kaidi Talts ja Jaan Koppe jun. Laste osavaim mängija oli Germo Pärna Karl Kübarsepa ja Marii Mansbergi ees.  Nooleviskes selgusid täpsema silma ja kindlama käega külaelu aktivistid. Iga küla sai välja panna ühe nais- ja ühe meesesindaja. Mitme viskevooru kokkuvõttes kogusid suurima punktisumma naistest Viive Pärna (Võnnu) ja meestest Anti Kübarsepp (Ahli). Lapsed võistlesid kuuliikmeliste võistkondadena kolmes mängus: rahvastepall, indiaca ja teatejooksud. Kolmelt alalt kokku enim punkte kogus Võnnu võistkond, kuhu kuulusid Germo Pärna, Grete Sadulsepp, Leanika Pärna, Reelika Pärna, Martin Pärna ja Reio Kaldoja, II koha sai Panga ja III koha Ahli.

Päeva finaaliks oli rammumehe mitmevõistlus. Rammumehe kaalus ühtegi üritajat ei olnud, kuid sitked mehed küll. Läbida tuli neli ala: hoota kaugushüpe sangpomm kummaski käes, istudes jalad õhus 16 kg sangpommi kaheksad jalgade tagant, 24 kg sangpommi hoidmine ees, ja seistes raskuse surumine rinnalt. Kõigi üllatuseks võitis Karel Künnap Karl Koha ja Jaan Koppe jun. ees.

Atiivseima küla tiitlikarikad viisid koju Võnnu ja Ahli.   

Kodune miljöö, sõbralik rahvas ja lõunane supiring olid abiks sportliku ja rõõmsa meeleolu hoidmisel. Ei puudunud ka õppetund, kus Siret Kosk viis huvilistele läbi kepikõnni näidistreeningu.

Täname Läänemaa KOP-i toetuse eest mängude korraldamisele.

Pildimeenutus