Kalender

Rattakoolitus Paliveres üllatas huviliste arvuga

Koolitaja Raido Kodanipork tutvustas huvilistele kuidas ratast valida, kuidas riietuda vastavalt ilmale ja üritusele, millised peaksid olema kaasasolevad olulisemad abivahendid. Saadi teada, miks võiks olla ühes "antikramp" kreem ja kuidas iga matkamees saab rattakummi parandamisega hakkama 2 minutiga. 


Kohale tulnud lapsed said teada koolitaja ratta maksumuse ja et tema ratas kaalub kõigest 7 kg!

Osalejad kuulasid hoolega nõuandeid jõuvarude jagamise kohta rajal

Õpiti sõitmist erinevatel pinnastel.

Nõuandeid saadi ka tõusude ja laskumiste võtmiseks. Harjutati usinasti.

Aega oli ka kena kevadist ilma nautida…

Vaata kõiki pilte

Mõte sai teoks seetõttu, et teadlikum spordisõber ja ka erinevate ürituste võistluste korraldajad märganud, et inimeste põhioskused erinevatel spordialadel  on ebapiisavad. Spordirõõmu asemel võib kergesti saada hoopis väikesema või suurema sporditrauma. Mõnedki spordisõbrad aga jätavad radadele hoopis tulemata, sest tunnistavad et ei oska ja ei tea kuidas turvaliselt suusatada, rattaga sõita või tegeleda mistahes alaga. Marimetsa Kapi rattasarja korraldajate tagasisidest tulenevalt on enamik rattasarjal osalejaid mehed, vaja on motiveerida ja toetada just laste, noorte ja naiste osalemist.  

Läänemaa ainuke mägi annab võimaluse jagada õpetusi ja oskusi erineval maastikul.
Projekti käigus tutvustatakse vastavate spordiala spetsialistide poolt  piirkonnas enamharrastatavate spordialade põhitõdesid,  mis üheskoos ka praktiliselt läbi tehakse.

Esimeseks võimaluseks oligi koolitus "Rattaspordi ABC". Juunis toimub koolitus jooksuhuvilistele ja kepikõndijatele.

Koolituste korraldamist toetavad Hasartmängumaksu Nõukogu ja Taebla vald Koolitusi korraldab SA Põhja-Läänemaa Turismi- ja Spordiobjektide Halduskeskus.

Teadmiseks: Meie koolitaja Raido Kodanipork alustas oma sportlasteed korvpallitreeningutega. Jalgrattaspordi hakkas harrastama 1985. aastal.
1992. aastal Barcelona OM-il ühisstardiga sõidus (194,4 km) 9. koht. Võistelnud Prantsusmaa ja Hispaania klubides. Aastast 2003 on töötanud Arctic Sport Clubis rühmatreenerina. Meie koolituselt startis ta Lõuna-Eestisse, kus 7. mail sai Rõuge Rattamaratonil 4. koha.


Ülle Lass
juhatuse liige
SA Põhja-Läänemaa Turismi- ja Spordiobjektide Halduskeskus