Purjetaja Mihkel Väli oli üldarvestuses teine, Optimistil võitis Uku Kuusmaa

Mihkel Väli (Erakogu)

Laser Radialil võistelnud 24 sportlase hulgas ei andnud liidrikohta lõpuni käest Kaarel Kruusmägi (SMS). Karikasarja punktidele võistlevad aga vaid alla 19-aastased ja naised ning selles divisjonis osutus parimaks Mihkel Väli (ROPK), olles ühtlasi klassi üldarvestuses teine.

Anne-Mari Luik (ROPK) võttis U19 ja naised jaotuses teise ning üldarvestuses kolmanda koha. Juunioride ja naiste seas purjetas end kolmandaks Anna Pohlak (Tallinna Jahtklubi).

U19 ja naised Eesti Karika esikoht kuulub Anna Pohlakule, järgnemas Mihkel Väli ja Liina Kolk (SMS).

Optimisti purjetajatest oli Pärnus edukaim Uku Kuusmaa (Haapsalu Purjespordikool). Ülejäänud poodiumikohad teenisid välja vastavalt Karl Lember (Saaremaa Merispordi Selts) ja Markus Lilienthal (Rein Ottosoni Purjespordikool/Zuxu Team). Optimist klass oli esindatud ka kõige arvukamalt – 67 noorsportlasega.

Eesti Karika võitis Optimist klassis Markus Lilienthal, teiseks tuli Martin Õunap (SMS) ja kolmandaks Juuso Roihu (Tallinna Jahtklubi).

Laser 4.7 klassis suutis Kristo Õunap (SMS) 14 konkureeriva sportlase seas lõpuni paremust hoida ning sai regati võidu. Teine koht läks Õunapi klubikaaslasele Henri Lepikule ning kolmanda auhinna teenis Taavi Valter Taveter (Pärnu Jahtklubi).

Karikasarja parimaks osutus Henri Lepik Taavi Valter Taveteri ees, kolmandaks tuli Arthur Kooser (Rein Ottosoni Purjespordikool).

Viimane võistluspäev viis kahepaadil RS Feva taas esikohale paatkonna Georg Haud – Jaan Erik Pihel (ROPK), neidude tiim Kätlin Tammiste – Anna Maria Sepp (ROPK) pidi lõpuks siiski leppima teise kohaga. Kolmandana lõpetasid regati Juuso Roihu ja Henri Roihu (TJK). Omavahel võttis mõõtu 13 paati.

Ka karikasarja juhivad RS Feva klassis kahe nädala pärast Tallinna Nädala regati raames toimuva finaaletapi eel Georg Haud ja Jaan Erik Pihel. Juuso Roihu ja Henri Roihu on teisel kohal ning Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp kolmandad.

Regati korraldas Pärnu Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga. Võistluste kodulehekülg:http://www.puri.ee/

EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karikas koosneb kokku kuuest regatist noorte- ja olümpiaklassidele. Eesti Karikas algas 27.-29. mail Roomassaares Saaremaa Merispordi Seltsi regatiga. Teiseks etapiks olid 17.-19. juunil Tallinnas aset leidnud Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused, kolmandaks aga samuti Tallinnas toimunud Spinnakeri regatt 8.-10. juulil. Neljas osavõistlus sõideti 19.-21. augustil Lohusalus Tallinna Jahtklubi karikavõistluste raames. Eelviimaseks etapiks oli 9.-11. septembril peetud Pärnu Sügisregatt ning viimaseks on 23.-25. septembril aset leidev Tallinna Nädala regatt. Noorimate klass Optimist võistles kokku neljal regatil, millest lõppkokkuvõttes läksid arvesse kolm paremat tulemust, ülejäänud klassidel on osavõistlusi kolm ning mahaviset ei toimu. EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karika infolehekülg: http://www.puri.ee/web/index.php?lang=et&page_id=1044