Kalender

Priit Rüütel valiti kõrgeks rahvusvaheliseks purjetamisametnikuks

Viimased neli aastat matšvõistlustel Eesti rahvusliku taseme vahekohtunikuna tegutsenud ning ühtlasi palju aastaid noortega treeneritööd teinud Priit Rüütel jõudis purjetamise juurde kümneaastaselt. Ta on seilanud mitmetes erinevates paadiklassides – Optimistil, Kadetil, Lutšil, aga ka purjelaual ning avamerejahtidel.

Esimene treeneritöö oli Rüütlile Rootsi Mereväeakadeemia kadettide treenimine Põhjamaade kadettide meistrivõistlustel aastal 1996. 2006. aastal oli ta üks Haapsalu Purjespordikooli asutajatest ning käesolevast aastast tegutseb Pärnu Jahtklubi Purjespordikooli treenerina.

Match Race distsipliiniga hakkas Rüütel tegelema 2009. aasta märtsist, kui sooritas rahvusliku vahekohtuniku kategooria eksami Ahvenamaal Mariehamnis. Nüüdsest juba kõrge rahvusvahelise purjetamisametniku staatust omava Rüütli sõnul on vahekohtuniku töö üheaegselt keeruline ning põnev: „Mina köidab eeskätt see, et Match Race nõuab kohtunikult kiiret reaktsiooni, täpsust, otsustusvõimet, ettenägelikkust, head paadikäsitlust ja reeglite tundmist.“

Match Race kujutab endast meeskondade duelli – kolme- kuni viieliikmelised tiimid võistlevad üks-ühe vastu ning võitlusest väljub üks meeskond võitjana ja teine kaotajana. Nii võtavad igas sõidus mõõtu korraga kaks meeskonda ning ei toimu suuri ühisstarte nagu purjetamises üldiselt tavaks. Kuna paadid on identsed ning võistlusrada lühike ja tempokas, saab regati võita vaid see meeskond, kellel on läbimõelduim strateegia ja kavalaim taktika, parimad tehnilised oskused ning sujuvaim meeskonnatöö.