Kalender

Palivere X suusamaratoni võitis Rauno Pikkor

 

5,75 km pikkust ringi sõideti neli korda, mõlemal päeval läbiti sama võistlustrass.

Esimesel päeval võisteldi klassikasõidus. Võitjaks tuli Harjumaa mees Rauno Pikkor agaga 1.10.24. Teise koha sai samuti Harjumaa mees Mikk Kalamees. Kolmanda koha võitles välja Läänemaa poiss Taavi Lehemaa, kes oli võitjast 11 sekundit aeglasem. Naiste arvestuses võitis Läänemaa naine Jaanika Paalmäe, teine oli Kadri Lukk ning kolmas Pirjo Ruut. Naisveteranidest oli kiireim Margis Sein.

Teine, vabasõidupäev tõi kohale rohkem võistlejaid. Kiireim oli selgi korral Rauno Pikkor. Teine mees oli Emeri Lepp ning kolmas Risto Kõrgemägi. Naiste kiireim oli 16aastane Kelly Klippberg, teine 28sekundilise kaotusega Jaanika Paalmäe ning kolmas Egne Lappmaa. Naisveteranide esimene oli uuesti Margis Sein, teine Eda Hirv ning kolmas Linda Pärnpuu. Meesveteranidest võitis tubli sõidu teine Ivar Astok. Teine oli Agu Lehemaa ning kolmas Avo Kirsipuu.

Maratoni minidistantsil, kus osalesid lapsed, oli kiireim Karel Kängsepp. Teine oli Rasmus Romeo Truuver ning kolmas Indra Kutser.

Koondarvestuses tuli võitjaks mõlema päeva esimene Rauno Pikkor, teise koha võitis Mikk Kalamees ning kolmanda läänlane Tarvi Viik. Meesveteranidest astus poodiumi kõrgemaile astmele Avo Kirsipuu, talle järgnesid Agu Lehemaa ja Kaijo Kuusing. Meeste 60+ vanuseklassis oli esimene Juhan Lukk, teise koha võitles välja Mati Kallemets ja kolmanda Valeri Ruuse.

Naistest oli esimene Jaanika Paalmäe, teine Kadri Lukk ning kolmas Maarika Leht. Naisveteranidest oli esimene Margis Sein Läänemaalt, teine oli Eda Hirv ning kolmas Ivi Õunapuu.