Kalender

Ottomar Ladva võitis Anatoli Karpovit

Pühajärve turniir toimub händikäp-süsteemis (tugevamad annavad nõrgematele mõtlemisaega ette), kus omavahel võtavad mõõtu tippmaletajad, kultuuritegelased, ärimehed ja ajakirjanikud. Kõik nad on varasemalt rohkemal või vähemal määral malega kokku puutunud. Võistlejad on jaotatud 5 tugevusgruppi reitingu järgi. Suurmeistrid on valdavalt esimeses grupis, Ottomar mängis sel aastal 2. grupis, mõtlemisaeg 1 grupi vastu 12:8 min., 5. grupi vastu 4:16 min. jne. Selline süsteem annab ka nõrgema tasemega mängijatele teatud võimalused tugevamate vastu.

Ottomar saavutas kokkuvõttes 29 punkti 35-st võimalikust (24 võitu, 10 viiki ja 1 kaotus). Alistatute hulgas oli ka eksmaailmameister Anatoli Karpov, viigid tulid turniiri võitja Georgievi, Külaotsa, Hübneri, Nybäcki jt vastu. Nimekamad osalejad olid veel Raul Rebane, Jüri Järvet jun, Roman Baskin, Igor Rõtov (Äripäev), Priit Leito (TV3), Ülo Tuulik jt.

Pühajärve Puhkekeskus on paaril viimasel aastal olnud üks Ottomari toetajaid, võimaldades korraldada ettevalmistuslaagreid koos treeneriga.