Kalender

Okas lõpetas hulga uuendusi toonud hooaja

Sellest kevadest on klubil kasutuses elektrooniline märkesüsteem. See tähendab, et nii kui võistlus on lõppenud, on ka tulemused kohe teada. 
Okase klubi president Mati Kallemets meenutas, et läinud aastal kulus Läänemaa koolinoorte meistrivõistluste tulemuste teatavaks tegemisele 2,5 tundi. Tänavu peeti ajakavast kinni viie minuti täpsusega. 
Igale võistlejale annab elektrooniline märkesüsteem teavet, kui kaua tal kulus ühe või teise punkti läbimiseks ja kuidas konkurent samal ajal hakkama sai. 
Peale kolmapäevakute — neid korraldas klubi 11 — oli klubil üks suuremaid katsumusi orienteerumisvõistluse korraldamine Roostal peetud Eesti külade IX maapäeva maakondade võistkondadele. Inimestele see meeldis ja paljud küsisid, kas Läänemaal saab muul ajal ka orienteeruda, kas siin päevakuid korraldatakse.
„Peame oma infot paremini levitama, uusi kanaleid leidma,” tunnistas Kallemets. „Klubi koduleheküljest üksi jääb väheks.” 
Uued maastikud ja kaardid
Klubi valis aasta tegijaks Peep Aedviiru, kes on tänavu valmis saanud mitu uut kaarti. See teeb kättesaadavaks uued võistluspaigad, sest maastik muutub ja kaardid vananevad.
Peep Aedviiru tänavu tehtud kaartide järgi saab nüüd orienteeruda Lihula linnas ja Silmal, kus õpikoja tellimusel on valminud uus 1:5000 mõõtkavas kaart. Et see sobib hästi sprindivõistlusteks, võiks ühe tuleva aasta kolmapäevaku Silmal teha, ütles Aedviir. 
Tasapisi on Haapsalus tekkinud võimalusi ka Tallinnas populaarseks saanud siseorienteerumiseks. See tähendab orienteerumisvõistlust mõnes suures hoones, see on eriti populaarne ala just talvel.
Praegu saaks Haapsalus siseorienteerumist teha Wiedemanni võimlas ja spordihoones, kus spordibaaside tellimusel valmis kõiki kolme korrust  hõlmav kaart.  
Tegemisel on täiesti uus kaart Haapsalu kohta, see tuleb nelinurgas Rannarootsi keskus, raudteetamm, Lihula ja Tallinna maantee. 
Augustis valminud Palivere kaardi järgi saavad huvilised orienteeruda igal ajal, sest Paliveres on nüüd orienteerumise püsirada. Selle eest sai Kallemetsalt kiita Lääne Teede juhataja Märt Järvik, kes korraldas lühikese aja jooksul püsiraja tegemise. Tema pandud on ka Paralepa püsiraja kontrollpostid.
Mitut põlve hõlmav klubi
Okase klubi hooaja lõpetamisel oli palju noori orienteerujaid. Mati Kallemetsa eestvedamisel on Martna koolis mitu aastat orienteerumist õpetatud, lapsed käivad hoolega ka kolmapäevakutel. Nende sõitu on toetanud Martna vallavalitsus. 
Martna noored on juba nii kogenud, et said hakkama ka Perakülas Läänemaa meistrivõistlustel, kus tuli joosta tehniliselt keerulisel maastikul seljandike, märgade soonikute ja luidete vahel. 
Et Okase klubi on vahelduva eduga tegutsenud juba 1980. aastate lõpust, oli klubi hooaja lõpetamisel kolme põlvkonna orienteerujaid. Nii mõnigi poiss, kes tegi esimesed võistlused läbi vanaema või ema kukil, on nüüd juba nööriraja läbija.
Kõige noorem kolmapäevakuist osavõtja oli sel hooajal aga poole aasta kanti mees Robin Reimer, kes käis diplomit saamas isa Reimo süles.
Eestis kestab orienteerumishooaeg varakevadest hilissügiseni, siis ei ole naljalt võistlusvaba nädalavahetust. Eesti võistlustest on aktiivsemad osavõtjad Aivar Leht koos laste Elina–Emiilie ja Peeter–Augustiga, Ülle Raudsepp, Rein Hanstein ja Mati Kallemets. 
Väljaspool Eestit osales klubi veteranide MMil Ungaris. Seal käisid Rein Hanstein, Mati Kallemets ja Reet Rohi.
Kolmapäevakute parimad
M21 Peep Aedviir 
N21 Kertu Kaljuveer
M40 Mati Kallemets 
N40 Marika Meister
M12 Kaspar Valper
N12 Sandra Sündeva
M14 Ants–Kristjan Tamm
N14 Hanna–Loora Pankin
M16 Raigo Kasu
N16 Kaja Sarrapik
M18 Andreas Klippberg

Pildimeenutus: