Kalender

Nõva kaitses meistritii​tlit

Kohtumise eeldatav favoriit Cipax AS kohtus Lihulaga. Terve mäng kulges väga haaravalt. Liider vahetus pidevalt. Kohtumise suurim vahe mõlemalt poolt vaadatuna oli 8 punkti. Küll juhtis Cipax ja siis jälle Lihula. Haarava duelli lõpetas õnnelikult Cipaxi kasuks samal päeval sünnipäeva tähistanud Ragnar Koppel kes suutis viimase sekundi kolmesega mängu lõpptulemuseks märkida tabloole seisu 70:69 Cipax AS kasuks. Seega 5. koht turniiril kuulus Cipax AS-le ja 6. koht Lihulale. Cipaxi parimad olid Heikko Jäe 16 ja Ragnar Koppel 14 punktiga. Lihula resultatiivseimad olid Mairo Kanter ja Indrek Vellemäe 21 punktiga. 

Pronksimäng lõpes lisaajaga


3. koht läks hiidlastele – KK Askus.

3.-4. koha kohtumine oli päeva üks pingelisemaid. Kohtumist hiilgavalt alustanud Spordiklubi Haapsalu sai kiiresti edu 13:2 ja 20:12. Siis aga tuli mõõn. Hiidlaste KK Askus muutis kaitset, hakati mängima maa-ala. See aga tekitas suure ebakindluse SK Haapsalu mängijates. Viskeid ei tabatud ja pikalt oldi “kuival”. 12 minutiga suudeti visata vaid 8 punkti. Mängu lõpp oli võimalik enda kasuks keerata ka SK Haapsalul, kuid viimaste sekundite vabavisetel suudeti 4-st viskest tabada vaid 1! Seega läks mäng lisaajale. Lisaaeg kulges samuti punkt-punkti heitluses. Lõpusekunditel ei pidanud SK Haapsalu mängijad kokkulepitud liikumisest kinni ja tehti rumal pallikaotus. Otsustava korvi viskas hiidlaste kasuks Fredi Raba. Kohtumine lõppes tulemusega 68:67 KK Askuse kasuks. Askuse parimad olid Karl-Peeter Junk 24 ja Karl Holm 19 punktiga. SK Haapsalu parimad olid Gejor Ender 34 ja Jürgen Proosväli 13 punktiga.

Finaal kulges ühekülgselt


2. koht ka sel aastal Risti võistkonnale.

Finaalis kordus eelmine aasta. Omavahel kohtusid Nõva ja Risti. Kohtumise alguses sai ennast suurepäraselt käima Risti meeskond. Viskekontserdi korraldas Martin Tõrv, kes tabas lühikese ajaga 3 järjestikust kaugviset. Teisel veerandil aga ärkas Nõva üles. Tabas mitu olulist korvi ja emotsioon kerkis lakke nii mängijatel kui ka pealtvaatajatel. Tasuks mainida et kogu hooaja vältel olidki Nõva fännid kõige tulihingelisemad kaasaelajad. Finaalkohtumist jälgis 187 pealtvaatajat!!! Kohtumises juhtohjad haaranud Nõva nautis mängu täiel rinnal. Küllaltki ühekülgselt kulgenud kohtumise võitis Nõva 90:77. Selle võiduga pandi võidukas punkt hooajale, kus suudeti jääda täiesti alistamatuks. Kõige lähemal oli Nõva alistamisele KK Askus. Nõva parimad olid Argo Orumaa 22 ja Ove-Kristjan Kallas 16 punktiga. Risti parimad olid Martin Tõrv 24 (tabades 8 kaugviset) ja Oskar Tammejõe 11 punktiga. 

 

Lisaauhinnad ka eri kategooriates

Hooaja resultatiivseimaks mängijaks tunnistati Mairo Kanter Lihula meeskonnast. Parima lauavõitleja tiitel kuulus Raiko Orumaale Nõvalt ja parim vabaviskaja oli Ardo Jürjer Spordiklubi Haapsalu koosseisust. Turniiri ennustusvõistluse võitis Ergo Orumaa. Erimeened anti välja ka kahele kõige truumale fännile. Nimelt ei puudunud mitte ühelti kohtumiselt pealtvaatajate hulgast Lembit Kivistik ja Jüri Sistok! Finaali päeval suutis ennast 50 EUR võrra rikkamaks visata Silver Tuisk. Ilmeksimatult viskas ta korvi alt, vabaviske, kolmese ja keskjooneviske kõigest 19 sekundiga! Hooaja publikuauhinna puhkusepaketi kahele öö Pärnu Tervise SPA-s sai endale Jüri Sistok. Loosi fortuunaks oli veebileht www.laanlane.ee toimetaja Tarmo Õuemaa.
 

Turniiri korraldas Spordiklubi Haapsalu. Korvpallimeistrivõistuseid toetasid Rannarootsi lihatööstuse Läänemaa Maakonna Spordiliit Läänela, Haapsalu Linnavalitsus ja Hasartmängumaksu Nõukogu. 

Mängust leiab pilte Rannarootsi Läänemaa Korvpalli FB lehelt.