Kalender

Noarootsis peetakse juulis täispikk kepikõnnimaraton

Raja keskel on iga 6 km tagant kontrollpunktid, kus saab energiavaru täiendada väikese suupiste ja joogiga, teatas koostöös rahvusvahelise Kepikõnni Liiduga maratoni korraldav Eesti Firmaspordi Liit. Maratoni lõpus ootab kõiki söök koos karastusjoogiga.

Täispika maratoni distantsi läbijatele on auhinnaks karikas. Täispikk maraton ei ole lihtsalt kaks ühesugust ringi. Põnevust ja huvitavaid elamusterohkeid kohti jätkub ka teekonna teiseks pooleks.

Retke start on pühapäeval, 24. juulil kl 11 Roosta parkla juurest. See asub Roosta puhkeküla lähedal (www.roosta.ee). Kohale võiks minna pool tundi varem.

Ajakava:

Pärast starti on osalejail aega maksimaalselt 10 tundi, et jõuda finišisse. Osalejad, kes ei ole kell 20 jõudnud viimasesse kontrollpuntki (mis asub umbes 4 km enne lõppu), diskvalifitseeritakse rajalt ja suunatakse otseteed finišisse.

Osalustasu:
Täispikk maraton (42,2 km)

• Täiskasvanu: 25 eurot (alates 24. juunist 35 eurot)
• Pensionär/(üli)õpilane: 18 eurot (alates 24. juunist 25 eurot)

• Soodustus grupile: Kui kogute kokku vähemalt 8-liikmelise seltskonna, on hinnad järgnevad:

• Täiskasvanu: 20 eurot (alates 24. juunist 30 eurot)

• (üli)õpilane/pensionär: 15 eurot (alates 24. juunist 22 eurot)

Pool maratoni distantsi (21,1 km)

• Täiskasvanu: 20 eurot (alates 24. juunist 30 eurot)

• Pensionär/(üli)õpilane: 13 eurot (alates 24. juunist 17 eurot )

• Soodustus grupile : Kui kogute kokku vähemalt 8-liikmelise seltskonna, on hinnad järgnevad:

• Täiskasvanu: 15 eurot (alates 24. juunist 25 eurot)

• (üli)õpilane/pensionär: 10 eurot (alates 24. juunist 15 eurot)

Hinnas sisaldub rajameistri teenus, vajadusel arstiabi, mitu joogi- ja suupistepunkti rajal ning soe söök, diplomid ja karikas retke lõpus.

Registreerimine:

Registreerida saab aadressil http://www.firmasport.ee/kalender/elamusretked/registreeru. Kui soovid registreerida gruppi, ei pea iga inimese kohta eraldi registreerimislehte täitma, vaid võib saata kirja registreerimissooviga aadressile elamusretked@firmasport.ee. Kirjas peaks märkima osalejate nimed, e-maili aadressid ja vähemalt ühe kontakttelefoni ning klubi/grupi nimetuse (kui ei ole, siis võib midagi põnevat välja mõelda – see on vajalik, et hiljem parimat klubi/seltskonda välja selgitada).

Seejärel tee ülekanne Eesti Firmaspordi Liidu arveldusarvele 17001480968 Nordea Pangas. Selgitusse märgi kindlasti retke nimi ning osaleja nimi. Grupi eest maksmisel lisada osalejate nimede asemel grupi/klubi nimi. Alles siis, kui tasu on makstud, loeme osaleja lõplikult registreerituks.

Registreerimistähtaeg on 11. juuli.

Kepikõnni keppide laenutamine:

Soovi korral on võimalik retkeks laenutada ka kepikõnnikeppe. Laenutus on tasuta, kuid soovist palume eelnevalt teada anda aadressil elamusretked@firmasport.ee. Mida varem, seda parem, sest käimiskeppe on piiratud koguses – viimasel minutil tahtjatele ei pruugi enam jätkuda.

Muu oluline:

Palume arvestada kohalesõiduks piisavalt aega, et saaks retkega ilusti õigeaegselt alustada. Jalga tuleks panna korralikud ja mugavad jalanõud, mis maratoni käimisele vastu peaks ning igaks juhuks võiks taskusse pista paar plaastrit. Maratoni läbimine on tõeline väljakutse, mille vastuvõtmisel ning edukal seljatamisel on elamused ning enesega rahulolu garanteeritud.

Eesti Firmaspordi Liit

Allikas: laanlane.ee