Kalender

Nelli Paju tuli Euroopa meistrivõistlustel pronksmedalile

Juunioride EM-il Amsterdamis selgitati täna Vana Maailma parimad naiskondlikus epeevehklemises. Pärast individuaalvõistlust viiendat asetust omanud Eesti koondis kooseisus Julia Zuikova, Nelli Paju, Erika Kirpu ja Julia Beljajeva oli esimeses ringis vaba ja pääses otse 16 parema hulka. Kaheteistkümnenda asetusega šveitslannad meile 1/8 finaalis ohtu ei kujutanud ja nii võetigi kindel võit 45-29.

Veerandfinaalis kohtuti Ungari naiskonnaga, kelle eesotsas seisis värske Euroopa meister Edina Antal. Neiu võitiski kõik oma minimatšid, aga võistkondlikult osutusid meie neiud tugevamaks ning sugulasrahvas alistati 45-43.

Poolfinaalis tuli kahjuks alla vanduda esimesele asetusele Itaaliale 28-32. Kuigi itaallaste koosseisus on koguni 3 neiut, kes kuuluvad juunioride maailma edetabeli esikümnesse, suudeti kuni viimase matšini seis tasakaalus hoida. Seal tuli kahjuks Kirpul vastase selget paremust tunnistada.

Kolmanda koha kohtumises alistati Saksamaa naiskond 42-37. Viimast kohtumist alustati taas viigiseisult, aga nüüd oli Kirpul rohkem õnne ja seega vahetati eelmise aasta kuldmedalid pronkside vastu. Koondist juhendas Viktor Kirpu, kaasa aitasid ka kõigi võistlejate isiklikud treenerid Helen Priinits, Natalja Kotova ja Viktor Zuikov.

Euroopa meistriks tuli Poola naiskond, kes finaalis alistas Itaalia 45-38.