Kalender

Naiste saalijalgpalli võistlused võitis FC Kuressaare

Selle aasta turniir oligi eriline selle poolest, et kõikide naiskondade koosseisus esindasid oma klubi paljud mängijad, kes esindanud ka Eesti riiki.

Läänemaa lahtised naiste saalijalgpallivõistlused on mõeldud just selleks, et meie oma maakonnas treenivatele naiskondadele tuua koju kätte kvaliteetne naistejalgpall ja et taas saabuksid tüdrukute-naiste jalgpallis meie õuele helgemad päevad, esimesed märgid selles osas on juba paistmas.

Meie kahele maakonna naiskonnale olid tugevat konkuresntsi pakkuma tulnud tuleval aastal naiste esiliigas mängima hakkav FC Kuressaare ja Eesti absoluutne naiste jalgpallivalitseja Pärnu Jalgpalliklubi.

Meie maakonna klubid aga ei jäänud millegagi tugevatele külalistele alla. Alagrupis suutsid Läänemaa JK neiud teha viigi Pärnu JK-ga ja Lõuna-Läänema JK neiud aga FC Kuressaarega. Turniiri reglemendi kohaselt kohtusid alagrupimängude põhjal kaks paremat finaalis ja kaks tagumist selgitasid kolmanda koha.

Pronksimäng kahe Läänemaa klubi vahel oli tuline, kuid kindlamad olid lõunaläänlased ja 3:0 võiduga saavutasid kolmanda koha, vahetades sellega eelmise aasta esikohaauhinna pronksi vastu.

Finaalkohtumine oli päeva pärl – ladus söödumäng, kvaliteetsed löögid-tõrjed. Ja väikene üllatus sündiski: FC Kuressaare suutis Eesti meisternaiskonna 2:1 alistada.

I FC Kuressaare: Annemari Pruul, Heddi Pruul, Kateriin Pani, Liis Lõhmus, Liisa Mere, Liisi Salong, Gristi Adrat. Treener Arli Saar.

II Pärnu JK: Triinu Laos, Mariliis Palu, Sandra Paulberg, Ene Midenbritt, Tiiu Kull, Marika Soosaar, Marve Markson, Maarja Virula, Karoliine Maalinn. Treener Jüri Saar.

III Lõuna-Läänemaa JK: Karina Korp, Anni Ratas, Elise Ojap, Sandra Pärnpuu, Maarja Jalakas, Karis Üksvärav, Karmel Üksvärav, Riina Kopti, Kai Simpson. Treener Jaanus Getreu.

Turniiri resultatiivseimad mängijad nelja väravaga olid Liisi Salong, FC Kuressaarest ja Karoliine Maalinn Pärnu JK-st. Parimaks väravavahiks tunnistati Maarja Virula-Pärnu JK ja turniiri parimaks mängijaks Kai Simpson-Lõuna-Läänemaa JK.

Turniiri korraldab Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi koos oma tublide abilistega.

 

Jaanus Getreu