Nädalavahetusel peeti orienteerumise meistrivõistlusi

Tänud rajameister Aivarile, kes oskas kõigile tuttavaks saanud Palivere orienteerumiskaardil välja võluda nauditavad rajad. Aivar leidis maastikult võimaluse raja planeerida selliselt, mis pani proovile nii kiire jooksu võime kui oskuse reageerida täpset kaardilugemist vajavatele rajalõikudele. Raja algus tihedal ja tuttavaks saanud suusaradade võrgustikus meelitas üles kiire jooksutempo, et siis kiirelt hoolt sukelduda tihnikutes asuvate muldonnide ja kaevikute leidmisele, kus tuli kompassiga hoida õiget suunda hoida ja lugeda sammu, et vales kaevikus olematut KP-d ei tuulaks ning aega ei kaotaks.

Õppetund esimese kontrollpunktiga (KP) värskelt meeles sundis hoolikalt tegutsema ning kaardilt kiire jooksutempo juures vajalikud orientiirid leida. Peale kaevikute lõiku tulid pikad jooksuetapid üle Taebla jõe Palivere tehase poolsele seljandikule, mille reljeefsel osal tuli kaardilt väljalugeda orvandid ja augud, aga kõik klappis ning pulss punases sai seljandik ületatud. Nüüd oli Aivar rajale planeerinud nn KP-ga sprindietapi ümber Palivere Põhikooli, et uuesti sukelduda orienteerumistegevust nõudvale reljeefsele seljanikule. Selle järgnes nn finišieelne rajameistri lõks, kus rajameister mängis orienteeruja auti pealtnäha lihtsa o-ülesande lahendamisega, olles eelneval läbinud lihtsa teevaliku etapi ja järgnes viimane finiši eelne rajalõik, kus viimased kolm KP-d saab võtta hooga. Võta näpust kaardil loetud auk ei asunud mitte nõlva ülal osas vaid nõlva all ja tuli ilmaaegu mäeotsas käia ja väärtuslikke sekundeid kaotada, rohkem eksida ei saanud ega võinud ning viimased kaks KP-ga auku hooga ning päästev finiš. Uskumatu, et Aivar oskas raja nii planeerida, et meelitas minult, kes tunneb maastikku nagu oma viit sõrme, kaks viga välja.

Klassis M40 mindi 5,9 km pikkusele rajale, kus leidmist ootas 20 punkti.

Võitis Kalle Metsoja Mercuryst ajaga 00:40.45. Teine oli Tarmo Klaar Ilvesest (+03:40) ja kolmas Rein Rooni Orvandist (+09:10).

Samal rajal võistelnud N21 klassis sai esikoha Erika Raudsepp (Okas, aeg 00:50.11). Teine oli Heleri Kirss (Koop +08.06) ja kolmas Jaanika Paalmäe (+21.30)

N40 ja M16 klassi rada oli 4,5 km pikk ja 13 kontrollpunktiga. N40 klassis võitis  Ivi Õunapuu (Okas, 00:45.39). Teine oli Helle Rennu (+03.37) ja kolmas Pille Kaisel (+03.49).

M16 klassi parim oli Kaspar Valper (00:55.28) Kenet Tõkke (Okas, +13.20) ja Silver Nikkeli (Okas, +35.48) ees.

N16 klassi võistlejad läbisid 2,8 km 9 kontrollpunktiga raja. Võitis Karolin Kängsepp ajaga 00:35.50. Teine oli Hanna-Liisa Pai (Okas, +00.58) ja kolmas Sandra Sündeva (Okas, +02.10).