Meenutades Haapsalu I Maratoni, pildis

Ilmataat soosis igati ja oma soojarekordiga ei lasknud jooksjate lihastel jahtuda.

Osalejad olid finišijoont ületades küll väga vaevatud, kuid rõõmsad. Tehtud sai ju. Nii mõnigi tundis rõõmu just selle üle, et tegi oma esimese maratoni just Haapsalus.

Aga algusest.

Peakorraldajatele algas päev juba äratusega kell 6 hommikul. Laiali oli tarvis ju vedada kõik vajalik toitlustuspunktidesse ja Ristlile starti.

Kella 9 paiku kogunesid esimesed kepikõndijad Ristile, maratoni täispika distantsi starti.

Soojendust jooksjatele tegid White Lady klubi treenerid.

Kell 10 anti start kepikõndijate maratoniseltskonnale.

Kell 11 anti stardipauk maratoonlastele. Head teed soovis jooksjatele ka Lääne-Nigula vallavanem Mikk Lõhmus.

Edasi polnudki muud kui joosta ja kõndida. Toeks vabatahtlikud üheksas toitlustuspunktis, pealtvaatajad ja oma suur tahe “see ära teha”.

Samal ajal paigaldati Haapsalus stardi ja finišiala. 10 km registreerujatele jagati numbreid.

Taas soojendusharjutused.

… ja start

Nüüd jääb vaid oodata…. võitja finišit

Kõikidele maratonist osalejatele riputati kaela kenad mälestusmedalid

Finišis jagus mõnel ka naljasoont

Turgutust sai massaažitelgis…

Ja saigi hakata parimatele auhindu andma.

Naiste maratoni võitis Anna-Leena Korhonen ajaga 3:44:35,3. Teise koha saavutas Kristel Tuul ja kolmandaks tuli Marika Roopärg.

Meeste kiireim seekord rajal oli Kalev Õisnurm ajaga 2:46:43,0. Teine oli Aleksei Saveljev ja kolmas Allan-Peeter Jaaska.

Minulgi õnnestus sellest kõigest osa saada. Mitte küll jooksurajal, kuid sain korraldajatele abiks olla stardis, finišis ja olin fotokaga parimaid hetki tabamas.

Aitäh korraldajatele vahva algatuse eest Läänemaal!