Medalisadu Rukkilillemängudelt – Läänemaa kergejõustiklased võitsid 5 kulda ja 5 hõbemedalit!

Tüdrukute C-vanuseklassis sai väga pingeliseks kujunenud kaugushüppes esikoha Anna-Maria Vjazemski 4.83-ga. Tulemus sai hüpatud finaali viimasel katsel ning alal, kus konkurentsi pakkus 29 hüppajat. Anna-Maria pani end maksma ka 100 m tõkkejooksus, kus ta võitis kindlalt finaali 16,59-ga. Lisaks 2 kullale hüppas veel isikliku rekordi kõrgushüppes 1.52-ga, mis andis talle 5 koha. Anna-Maria on alles 12 aastane ning tema tee suurde sporti on alles ees. Kaugushüppes oli Reneli Saumets 4.54-ga 9-s. Adele Lass jooksis 200m ajaga 29,45 ning oli 12-s. Kõrgushüppes said mõlemad jagu 1.40-st ning jagasid 11-12 kohta.

C-klassi poiste kõrgushüppes võitis kuldmedali Kevin Sakson 1.55-ga. Kevin oli ka 5-s kuulitõukes 11.33-ga ning jäi kettaheite finaalis napilt neljandaks uue isikliku rekordi 36.77-ga.

B-klassi poisid tegid samuti väga hea võistluse.Väga pingelises heitluses sai Erki Mitman kettaheites uue isikliku rekordi 47.40-ga hõbeda alles viimasel katsel. Odaviskes tuli korralik rekordiparandus 54.99 ning samuti hõbemedal. Kristo Simulask tõestas end taas väga hea kõrgushüppajana ning hõbe tuli seekord tulemusega 1.79.

Madli Rahuvarm sai kettaheites 30.56-ga 6 koha. Simona Liisbet Seppi oli teivashüppes 2.20-ga ning kõrgushüppes 1.45-ga 6-s.

Juunioride vanuseklassi odaviskes võitis kulla Keity Vaistla, olles finaali viimasel katse eel alles 5-l kohal. Keity suutis end  kokku võtta ning võita kogu võistlus tulemusega 42.61. Kuulitõukes sai ta hõbemedali 11.73-ga.

Suurepärase võistluse tegi Karl Koha, kes on tuntud kui Eesti juuniorideklassi esinumber kuulitõukes. Ta võitis ala 16.66-ga.