Kalender

Teatelaskmine Eesti meistrivõistlustel

 

alt

Finaalitüdrukud: Kaisa Kuusik (kuldmedal), Lydia Kurus (4.koht), Kerli Neljas (6.koht)

Raplas toimunud meistrivõistlustelt tuli Haapsallu kuldmedal püstolis. Lisaks olid veel 5 meie laskurit finaalides ja kokkuvõtvalt: 2 x 4.koht, 2 x 6.koht, üks 8.koht, üks 9.koht, 2 x 10.koht.

Eesti meistrivõistlustel laskmises esinesid kõige võimsamalt püstolitüdrukud. Finaali ehk 8 parema sekka pääsesid Kerli Neljas (359 silma ja teisena) , Kaisa Kuusik (357 silma ja kolmandana) ja Lydia Kurus (356 silma ja neljandana). Napilt jäid finaali ukse taha Grete Sammal (342 silma 9.koht), Elisabeth Fofilov (333 silma 10.koht). Südika esinemise tegi ka nooruke Anni Kallas, kellele isiklik rekord 325 silma andis 16.koha.

Finaalis algab kõik nullist. Parimatel on võimalik lasta 20 lasku.

Seega oli meie laskuritel võimalus korrata eelmise aasta edu, kui Kerli Neljas võitis meistritiitli.

Paraku pole tiitlit kaitsta lihtne. Seekord segas favoriidiroll ja närvidemängus tuli leppida 6.kohaga. Lydia Kurusel esmakordne finaalilaskmine õnnestus. Kahjuks kadus otsustaval momendil laskekindlus ja medalist jäi väga vähe puudu. Kokkuvõttes 4.koht.

Kindlalt suutis finaalis oma oskused realiseerida Kaisa Kuusik. Kui alguses oli ta vaheldumisi teisel kolmandal positsioonil, siis poole finaali asus liidripositsioonile ja 2 lasku enne võistluse lõppu oli selge: võitja on KAISA KUUSIK. Teist aastat järjest on parim püstolitüdruk Haapsalust.

Poiste püstolis pääsesid finaali Ott Kaljura ( 515 silma ja kuuendana) ja treeneritele ning ka iseendale üllatuseks Lars-Erik Peet (509 silma ja kaheksandana).  Kuni viimase 10 lasulise seeriani (kokku lastakse põhivõistlusel 60 lasku) oli finaalikohas kinni ka meie Ekke Alar Toomingas. Paraku rikkus viimased 10 lasku võimaluse ja potsatasid ta 504 silmaga 12.kohale kahe meie  laskuri vahele. 11.koht Andres Kruusma 504 ja 13.Hendry Viira 499 silma.

Finaali „vana kalana” on Ott suutnud alati oma kohta parandad. Larsil oli see esmakordne lõppvõistlusel osalemine. Finaal kujuneski meie poiste jaoks oodatud rütmis. Mingi hetk oli lootus, et Lars suudab oma kohta parandada, kuid 8. jäigi tema lõppkohaks.

Ott suutis finaalis võtta sisse koha 2.-4.-ni. Selles rütmis lastes tundus, et kordub eelmise aasta hõbemedal. Paraku tuli otsustaval hetkel tabamuseks ainult 8 silma ja pronksmedalist jäi puudu 0,2 silma.

Püssipoistest lasi ennast kindlalt finaali Kristjan Tiitsma 554 silmaga (7.koht). Lootused finaali saada oli seotud viimastel võistlustel hästi esinenud Martten Tiitsmaga. Tema jaoks oli finaaliukse lävi seekord liiga kõrge. Resultaat 541 silma andsid 10.koha.

Teades Kristjani finaalioskusi oli lootus siin kindlasti paremale kohale. Paraku närvid on närvid. Üks asi on lasta täiskasvanute seas, kus sinult ei oodatagi head tulemust või konkureerida omavanustega teadmisega, et oled üks favoriitidest. Finaalis ei suutnud Kristjan esimest 5 lasku korralikult teha. Tekkis vahe liidergrupiga, mida ei olnud võimalik järgneva 5 lasuga tagasi teha. Kokkuvõttes andis see finaalis 6.koha.