Kalender

Spordikooli laskurid kutsusid kaitseliitlasi võistlema

Tundus see kõigile natuke ootamatu, kuid laskmisringkonna jaoks oli sõnum ühene:  “ Lõpuks ometi”. Meie laskurid on tiitlivõistlustel viimasel kümnel aastal olnud pidevalt esikümnes ja medali läheduses.

Edukas laskmisaasta sai täiendust vahetult enne jõule, kui rahvusvaheline alaliit otsustas anda Eestile korraldada 2016.a. Euroopa meistrivõistlused. Toimuvad need Tallinna külje all asuvas kaitseliidu Männiku lasketiirus.

Selle Eesti laskmist tunnustava otsuse valguses otsustas Läänemaa Spordikooli laskmisosakond tähistada suurepärast uudist eriliselt.

Spordikooli noored kutsusid Kaitseliidu Lääne Malevat sõpruskohtumisele. Selgub parem püssi ja püstoli võistkond. Sarnaselt rahvusvaheliste võistlustega on võistkonna suurus 3 inimest. Toimub jõuproov lihtsamates võistlusharjutustes võrreldes suurvõistlusega. Püssis lastakse 30 ( muidu 60 lasku) lasku lamades ja püstolis 30 lasku ringmärki (muidu 30 ringi + 30 ilmuvasse).

Panuseid tehes oleks eeldatavalt püstolis parem spordikool. Püssiski oleks aasta tagasi  pakkunud kindlat spordikooli võitu. Kuid aastane võimalus treenida võib seekord kallutada paremuse kaitseliidu esindusele. Täiendavateks plussideks kaitseliitlastele on valikuvõimalus võistkonda komplekteerida suurema arvuliselt laskjaskonnalt kui  spordikoolil. Samuti on püssi lamadeslaskmises oluline relvastus, kus kaitseliidul on kasutada tänapäeva tipprelvastus spordikooli nõukogudeaegsete SM-de ja Ural püsside vastu. 

Kindel on see, et  1.veebruaril Haapsalu lasketiirus toimuval võistlusel saavad mitmed noored ja kaitseliitlased oma esimese kogemuse võistelda võistkondlikult. Ja loodetavasti näeme mõndagi siin osalevat laskurit 2016.a. Eestit esindamas Männiku lasketiirus Euroopa meistrivõistlustel.