Kalender

4 medalit Eesti noortelt

 

Hõbemedal õhupüstoli harjutuses 40 lasku tuli 355 silmaga. Tegemist on juba korraliku tulemusega ja tüdruku isikliku rekordiga. 342 silmaga sai samas 6.koha Kerli Neljas. Poiste arvestuses 4.koha sai 347 silmaga Ott Kaljura.

Teine hõbemedal tuli Kaisa Kuusikule spordipüstoli 30 lasku ringmärgi harjutuses 260 silmaga. Medali konkurentsis oli ka Kerli Neljas, kuid viimase seeria kukutas ta lõppkokkuvõttes 247 silmaga viiendaks. Poiste samas harjutuses jäi kaks silma medalist puudu Hendry Viiral. 256 silma andsid 4.koha. Ilusa laskmise enda kohta tegi selles harjutuses Ekke Alar Toomingas. Isiklik rekord 242 silmaga ja kümnes koht.

Spordipüstoli ilmuva harjutuses (siluetilaskmine) tuli hõbemedal poiste arvestuses Ott Kaljuralt 271 silmaga. Tüdrukute konkurentsis said meie Kaisa Kuusik ja Viljandi laskur võrdse silma 264, mis oli 2.-3.tulemus. Reeglite järgi toimub antud harjutuses medalikohtadele ümberlaskmine. 5 lasulises Lisaseerias sai viljandlanna 46 silma ja meie Kaisa 44 silma. Seega pronksmedal.   

Püssilaskuritest oli parim Martten Tiitsma, kes laskis välja isiklikud rekordid lamadesharjutuses 30 lasku 279 silmaga (9.koht) ja standardiharjutuses 251 silmaga (8.koht).

Paraku ei võimalda püssilaskmises meie aegunud relvastus teiste laskmiskeskustega konkureerida. Ettepoole meie püssilaskuritest tulid Narva, Männiku, Rapla, Elva noored, kes kohalike kaitseliidu malevate kaasabil on saanud enda kasutusse kaasaegse relvastuse uute püsside näol.