Kalender

Maastikurattasarja Marimetsa Kapp avastart on 11. mail

 

Paari nädala pärast Märjamaalt alustav rattasari on tänavu kaheksaetapiline. Tavaliselt aprilli lõpus alustanud sari saab sel hooajal stardi mais. „Hilise stardi tingis pikaleveninud talv,” lausus sarja organiseeriv Jaan Saviir Paralepa jalgrattaklubist.

Kõigil etappidel on kavas nii pikk kui ka lühike distants, mille pikkused ja raskusaste on enam–vähem samad mis eelmisel aastal. Pikematele sõitudele eelnevad ka tänavu lastesõidud.

Sõitudele registreerumine on sel aastal lihtsam klubi tänu uuel kodulehel lisandunud võimalustele.

„Täiskasvanute osavõtutasud on pisut tõusnud, kuid noorte osalemiskulud püüame ikka madalal hoida ja kuni 12aastastele lastele tasuta sportimisvõimalust pakkuda,” ütles Saviir.

Sarjas on laekunud ettepanekuid arvestades tehtud ka mõned muudatused. „Lisaks juba auhinnatavatele vanuseklassidele lisandub arvestuslikke ja ainult medaliga autasustatavaid võistlusklasse lühemal sõidul,” rääkis Saviir. „Aga muudatusi on teisigi.”

Tavapäraselt loositakse perevõistkondade vahel toetajate poolt välja pandud auhindu. Sarjas osalenud noorvõistlejate (kuni 16 aastat) vahel, kes on osalenud vähemalt viiel etapil (v.a lastesõitudel osalejad), loositakse viimasel etapil toetajate poolt välja pandud eriauhind — jalgratas.

Saviir lisas, et Kullamaa etapp on ka Läänemaa Nelikürituse üks osavõistlus ning vastavalt kokkuleppele SL Läänelaga toimuvad Lääne maakonna meistrivõistlused jalgrattakrossis Matsalu krossietapil.

Sari laienes eelmisel aastal Harjumaale Ruilasse ning Hiiumaale ja Vormsi saarele. Osalejaid oli kõigil etappidel kokku 500 ringis.

Etapid
1. Timberston Märjamaa III rattakross (Raplamaa, 11. mai)
2. Ruila II rattakross (Harjumaa, 25. mai)
3. Enniste Piirsalu VIII rattakross (Läänemaa, 16. juuni)
4. Pikajala VIII rattakross (Läänemaa, 30. juuni)
5. Paf Vormsi II rattakross (Läänemaa, 4. august)
6. Hiiumaa II rattakross (Hiiumaa, 18. august)
7. Matsalu VI rattakross (Läänemaa, 31. august)
8. E–Piim Kullamaa X rattakross (Läänemaa, 22. september)

• Sarja idee pärineb Kullamaalt, kus aastatel 2004–2005 korraldati igal sügisel tervisesportlastele ja peredele ühine rattamatk–võistlus.
• 2005 sündis MTÜ Marimetsa Sõprade Seltsil idee luua jalgrattavõistluste sari ja 2006 asuti korraldama sarja valdades, mis piirnevad Marimetsa rabaga.
• 2009. aastast on sarja peakorraldaja MTÜ Jalgrattaklubi Paralepa.
• Jalgrattaspordi propageerimise nimel on sarjas osalenud mitmed jalgrattaspordi legendid nagu Jaan Kirsipuu, Riho Suun, Kalev Vist ja Sigvard Kukk.

 

Katrin Pärnpuu