Kalender

Lõuna-Läänemaa laste jalgpalliturniir peeti Massu mõisapargis

 

Kui eelmised aastad on turniir olnud Lihulas, siis tänavu peeti see Hanila vallas, Massu mõisapargis. Lastekaitsepäeva jalgpalliturniir “Muuda sportides lapsepõlv turvaliseks” oli leidnud läbiviimiseks väärika paiga. Massu mõis ise ja Vatla spordiselts olidki jalgpalliklubile suureks abiks.

Imelilus suvepäev algas kaheksa võistkonna 70-le lapsele teatevõistlustega. Vatla spordiseltsi korraldatud teatevõistlustega said kõige paremini hakkama Lihula tüdrukud.

Pärast teatevõistlusi läks Herman Arenal – nii on Massu jalgpalliväljaku nimi – lahti aga tõeline jalgpalliturniir. Kõik võistkonnad näitasid ilusat mängu ja rohkearvulisele pealtvaatajaskonnale pakuti nauditavat jalgpalli, kauneid väravaid, meisterlikke sööte, pealelööke ja isegi penaltiseeriat.

Kuigi päeva peaeesmärk ei olnud selgitada välja parimad, olid teistest pisut osavamad Kirbla noored Haiba lastekodu ja Tuudi ees. Veel olid tublid Lihula tüdrukute I võistkond, Virtsu, Lihula, Vatla ja Lihula tüdrukute II võistkond.

Turniiri vahepeal oli lastele külla sõitnud trikijalgpallur, omal alal ka maailmas nime teinud ning ühe trikiala maailmarekordi omanik Eno Lints. Tema etteastet vaadates vajus nii mõnelgi noorel vutilapsel suu imestusest pärani, nii meisterlikud trikid olid tõeline päeva pärl.

Sellega ei olnud lastele mõeldud kingitused veel otsas. Kohale olid tulnud ka kolm Tallinna FC Flora jalgpallurit: Karl Palatu, Rauno Sappinen ja hollandlane Sander van der Street. Treeningud ässadega olid lastele suureks stiimuliks. Vahetu suhtlemine ja autogrammide küsimised julgustasid meie lapsi ja küsimusi esitati palju.

Siis aga saabus päeva nael: lapsevanemate ja laste sõpruskohtumine. Mänguvalmis seadsid ennast tervelt 20(!) ema-isa-vanaisa! Sel aastal võitsid lapsevanemad.

Lisaks said kõik lapsed proovida ratsutamist Massu mõisa tallide hobustega ja kuulata rokkansambli “Ajurünnak” etteastet. Päev lõpetati ühise söömise ja autasustamisega.

Oli ülimalt meeleolukas ja kordaläinud ettevõtmine, mille võib kokku võtta FC Flora kaitsja Karl Palatu öelduga: “Selles päevas on kõik positiivne, näen, kuidas lapsed ja lapsevanemad on ühe mütsi all ja teil on toredad traditsioonid. Tahan kindlasti tulevikus tagasi tulla!”
Jaanus Getreu