Kalender

Lõuna-Läänemaa jalgpallilapsed lõpetasid hooaja koos Kristen Viikmäega

 

“See on üritus, kus väikene tegus maaklubi võtab kokku oma aasta tegemised, kus tänatakse lapsi, lapsevanemaid ja toetajaid, kõiki, kelle jaoks on tähtis see, et lastel on sihikindel tegevus ja harrastus. Lihula gümnaasiumi söögisaalis ei ole ühelgi klubi üritusel kunagi nii palju lapsi ja lapsevanemaid olnud, kui sellel aastal,” lausus jalgpalliklubi suur fänn, abimees ja laste sõber Tiit Roos.

Kokkuvõtet oli hea teha ka sellepoolest et lapsed olid oma tegemistes väga tublid, kõikidele vanusegruppidele jagus sellel aastal mitmelt turniirilt kõrgeid kohti.

Sõnasaajatest märkis Lihula valla haridus ja kultuurinõunik Kersti Ajaots, et kõige tähtsam on tahe ja see kompenseerib selle, et maal on võib-olla väiksem valik võistkondade moodustamiseks. Lõuna-Läänemaa jalgpalliklubis treenib 80 last, neist Virtsu grupis 15.

Klubi filosoofia on aegadest peale olnud üks ja kindel: tähtis on anda lastele võimalus, tegevus mille läbi nendest kasvavad kunagi korralikud kodanikud. Sportlik tulemus, mis spordis ju kõige tähtsam, tuleb selle kõrvalt nii kuinii.

Üritusel võeti kokku aasta sündmused, võistlused kus osaletud ja pandi maha plaanid. Kaetud oli pidulaud ja meeleolukas einestamine-vestlemine katkes hetkeks siis, kui saabus ürituse aukülaline, Eesti jalgpallikoondist 114 korda esindanud, Eesti koondises debüüdi juba 17aastaselt teinud ja nädal tagasi Nõmme Kaljuga Eesti meistriks kroonitud Kristen Viikmäe.

Kuulus külaline tegi pika ülevaate oma tutvusest jalgpalliga, oma karjäärist. Lastele pani ta südamele korralikku õppimist koolis, kohusetundliku treenimist. Pärast said kõik paluda autogrammi ja teha ühispilte.

Jaanus Getreu