Kalender

Läänlased XXVII Viru suusamartoni tuisus ja tormis

Juba saabudes võistluspika läbi Vaeküla sõites oli tuisk nii tugev, et eelmise auto tagatuled olid vaevalt nähtavad. Kohati pidi autoderivi ees liikuma teel inimene, kes suunas lumetuisus teel eksinud autoderivi. Lumetuisu tõttu lükati ka suusamaratoni start 30 min hilisemaks, et torm veidikenegi järgi annaks ja osalejad kohale jõuaks.  

Stardihetkeks lumesadu lakkas aga tuul oli endiselt väga tugev ja suusarajal liikumiseks külgtuules oli suusakeppe raske kasutada, sest tuul viis need lihtsalt kõrvale ja tuli suusatada uisusammu kasutades ning suusakeppe kaenlas hoides. Kuna pool Viru suusamaratoni suusarajast kulgeb üle lagedate põldude, siis vastutuult suusatamine nõudis suurt pingutust, mille muutis raskemaks rajale tuisanud lumi. Suusamaratoni viis viimast kilomeetrit kulgeb Mõedaka mägedes ning ületab ka suusatajate hulgas kuulsaks saanud Võlumäe, kus suusataja annab viimased jõuvarud ja mägi võtab nii mõnegi nõrgema treenitusega suusataja jalust nõtkuma. Viru suusamaratoni rajameistrid suutsid siiski raja läbitava hoida, millega osalejate enamik rahule jäi.

 

XXVII Viru Suusamaratonil lõpetas lühema, 25 km distansi 284 osalejat ja teiste hulgas ka Läänemaa suusaneiu Kelly Klippberg Paliverest. Tubli tulemusega oli Kelly esmakordselt nii pikal suusarajal oma vanuseklassi 12-nes.

 

42 kilomeetrise raske suusaraja läbis 873 suusatajat ja sealhulgas 15 Läänemaalt ning nende hulgas kaks vaprat naist – Anu Koorem Parilast ja Linda Pärnpuu Üdrumalt. Meestest suusatas parima 56-nda koha üldjärjestuses läänlane Otepääl Karupesa suusaklubis harjutav Taavi Lehemaa.

 

Oma sõiduga jäin samuti rahule tänu Hawaii Expressis hästi ettevalmistatud suuskadale ning kasutasin pikkadel rajalõikudel kiireks edasiliikumiseks suusatreener Jaak Luki poolt õpetatud ja treeningutel omandatud uisutehika nippe.

 

Järgmisel nädalavahetusel osalevad Suusaklubi Sula suusatajad Estolopet sarja kuuluval 14. Tamsalu Suusamaratonil.

 

 

Mati Kallemets

Suusaklubi Sula