Kalender

Läänlased osalesid XIV Tamsalu-Neeruti suusamaratonil

Kokku ületas suusamaratoni lõupujoone 840 ja neist 635 pikal rajal.

Eelmisel 2010. aastal XIII Tamsalu suusamaraton toimus käreda pakasega ja korraldajad said osalejate karmi kriitika osaliseks, siis seekordne korraldus oli suurepärane, suusarada pälvis osalejatelt ainult kiidusõnu ja seekord oli ilm korraldajate poolel. Klassikajälg oli nagu raudtee kuigi toimus vabatehnika maraton, sõitsid osalejad valdavalt klassikajäljes paaristõukeid kasutades, mis tagas kiirema edasiliikumise.

XIV Tamsalu suusamaratoni võitis laskesuusataja Indrek Tobreluts ja napilt teise koha pälvis juunioride MM-il Otepääl kolm pronksmedalit võitnud Kristjan Nurmsalu Tamsalu Suusaklubist, kes oli ka finišijärgselt fännide ja pealtvaatajate piiramisrõngas. Naistest seekord Läänemaa parim Linda Pärnpuu, kes saavutas N50 vanuseklassis 3 koha. Parimana läänlane meeste arvestuses oli Tarvi Viik 133 kohaga ja kaotus võitjale 24 min 55 sek.

LÄÄNLASTE TULEMUSED

Järgmisel nädalavahetusel 05. veebruaril 2011 osalevad Läänemaa suusaspordi harrastajad Estolopet sarja järgneval etapil III Pannjärve suusamaratonil klassikalises sõiduviisis ja 40. Tartu Suusamaratonini jääb veel 10 päeva. 

Mati Kallemets
Suusaklubi Sula