Kalender

Läänlased käisid Haanja maratonil

Haanja suusamaratoni rada kulgeb üle Haanjamaa kuplite, keerutab maalilistes orgudes lastes mägede nõlvadelt nähtavale Haanjamaa kaunist loodust, mõõdub jääkaanega kaetud arvukatest järvedest. Üle poole suusamaratonil osalejatest on seadnud endale sportlikud eesmärgid, samas osaleb maratonil palju neid suusaspordi harrastajaid, kes tahab tunda rõõmu liikumisest,  olla osaline maratoni melus ja saada emotsioone kaunist loodusest ning tõestada endale, et tulen seatud eesmärgiga toime, mis ongi olnud hea kehalise vormi säilitamisel oluline.

Kõige paremini iseloomustas 39. Haanja Maratoni rasket rada Oslos suusatamise MM-il oma head vormi näidanud Algo Kärp, kes tõestas end ka Eestimaa ühel kõige maalilisemal ent keerulisel rajal Haanjamaa metsades. "Tulingi selle jaoks siia, et oma heale seisule veelkord kinnitust saada. Teadsin, et tõusude peal tuleb kõvasti tööd teha ja lisas, et rada oli tänu ära tuisanud põldudele väga raske ja kiitis rajameistreid, kes ilmataadi kiuste olid trassi tehnilise poole eest hästi hoolitsenud”.

Parima 39. koha saavutas Spordiklubis Sula suusatamist alustanud ja nüüd  Otepääl Karupesa Teamis harjutav Taavi Lehemaa. Naistest oli parim läänlane 767. kohaga Margis Sein, millega oli N40 kläassis 10-s.

Estolopeti 14. hooajal läbis kõik 6 etappi 10 läänlast ja esmakordselt tulid suure eneseületamisega toime veteransuusatajad Linda Pärnpuu Kullamaalt ja Anu Koorem Parilast. Meestest läbis esmakordselt 6 etalli Kiur Klippberg Paliverest.

Estolopet sarja parima tulemuse saavutas läänlastest Tarvi Viik Taeblast, temale järgnes sarja neli etappi läbinud Priit Paabo. Kolmandana Mati Kallemets Paliverest oli ühtlasi M60 klassis Estolopet sarja kolmas. Temale järgnesid Juhan Lukk Paliverest ja Jaan Saviir Haapsalust. 

Haanja Maratoni poole lühemal distantsil, 22 km rajal saavutas 126. koha suusaklubis Sula harjutav Kelli Klippberg Paliverest, millega oli neidude N15 klassis 12-s.     


Läänlaste tulemused

Maraton pildis:

Agu Lehemaa nr 407 Haanja maratonil


"Mõrvari" tõusul. Foto Riho Lüüs


Estolopet sarjas 6 maratonil osalenud. Foto Jaan Saviir

Mati Kallemets
Suusaklubi Sula