Kalender

Lihulas avati jalgpalli harjutusväljak

 

„Tahame avaldada austust Lihulas tehtavale jalgpallitööle,“ sõnas Tallinna FC Flora peatreener Martin Reim.

„Peaasi, et 6 : 0 ei tuleks,“ ütles enne matši algust jalgpallihuviline, Lihula valla haridus- ja kultuurinõunik Kersti Ajaots.

Kohtumine lõppes seisuga 6 : 2. Lihula meeskonnast lõid väravad Argo Mõtt ja Mairo Kanter.

„Tore. Lihula mängis hasardiga,“ sõnas Kersti Ajaots.

Kokku peeti väljaku avapäeval kaks matši, Lihula JKle ja Tallinna FC Florale eelnes laste sõpruskohtumine, kus katsusid jõudu Lihula ja Pärnu noored jalgpallurid. Kohtumine lõppes Pärnu võiduga seisul 6 : 1.

„Nüüd on lastel koht, kus me jääme pärast trenni puhtaks,“ sõnas Lõuna-Läänemaa jalgpallitreener Jaanus Getreu.

Getreu lisas, et treenerina on tal seoses uue väljakuga kaks vastandlikku emotsiooni, tal on kahju, et väljakul ei ole kunstmurukatet.

„Saaks hooaega pikendada,“ sõnas ta.

Getreu käe all treenib 70 Lõuna-Läänemaa last.

Sama meelt oli ka Getreu käe alt sirgunud noor edukas jalgpallur Andro Aavik, kes on jõudnud Pärnu jalgpalliklubi Vaprus põhikoosseisus Eesti meistrivõistluste esiliigasse. Täna mängis Aavik Lihula JK koosseisus FC Flora vastu.

„Otstarbekam oleks siiski olnud kunstmuru, nagu on Risti kooli juures,“ sõnas Aavik.

Aaviku sõnul nõuab pärismuru spetsiifilist hooldust ja pole kindel, kas see Lihulas õnnestub.

Lihula gümnaasiumi spordiklubi eestvedaja ja gümnaasiumi direktor Janar Sõber märkis, et pärismuru kasuks otsustati põhjusel, et see on laste jalgadele tervislik ja võimaldab väljakut kasutada ka muuks kui ainult jalgpalli mängimiseks, seda enam, et harjutusväljakule peaks järgnema kergejõustikustaadioni remont.

„Õnnistasime väljaku sisse, nüüd peab lootma, et saab edasi areneda,“ sõnas Sõber.

Sõber ütles, et harjutusväljak on üks kolmest, järge ootavad spordihoone ja kergejõustikustaadion, millele on juba olemas ka projekt.

Lihula gümnaasiumi spordiklubi eestvõttel valminud 45 x 90 m suuruse, ehtsa murukattega harjutusväljaku rajamise ettevalmistustööd algasid 2010. aastal. Kokku läks projekt maksma 85 000 eurot, millest 55 000 eurot andis PRIA, 30 000 euroga toetas kohalik omavalitsus, ütles Janar Sõber.

Madalat maad, mis jäi kevaditi ja sügiseti suurvee alla, on väljaku ühes otsas tõstetud meetri jagu, teises otsas 1.50 jagu, väljaku alla on paigaldatud drenaaž, kaks paari väravad andis Eesti jalgpalliliit, rääkis Sõber. Suured väravad jõudsid kohale ja paigaldati läinud nädalal, väikesed pole veel saabunud.

Harjutusväljaku juurde rajatakse lähiajal juurdepääsuteed ja tehakse tasandustöid.

Lihula vallavanema Riho Erismaa sõnul on väljaku valmimine kogu valla noortele tähtis, sest annab mõistlikku tegevust, nii et noored ei läheks paha peale.

„Hilise vigade parandamise asemel tegeleme ennetustööga,“ sõnas Erismaa.