Läänemaa parimad pojad TriStaril

TriStar 111 Estonia triatlonivõistluse formaadiks on 1 km ujumist, 100 km ratast, 10 km jooksu. Võistkondlikus arvestuses läbis iga liige loetletud triatloni-distantside ühe ala. 11 minutit pärast individuaaldistantsi starti anti võistkondade start ning Suusaklubi Sula võistkonna avavahetust, ühtlasi oma põhiala läks ujuma Kristjan Kosk. Ujumine oli keeruline, sest rütmi leidmine selle suure madina sees oli keeruline. Prognoositud ajaks sai registreerimislehele märgitud 16 minutit, võistluseelseks õhtuks sai sellest võistluse eel-analüüsis iseenesest mõistetavana 15 minutit.

Protokolli põhjal tuli Kristjanile Üllarile ajavõtukiibi üleandmisel ajaks suurepärane 14:15. Algas kõige pikem ja raskem vahetus, mis oli Üllar Petrovitši õlule seatud.

100 km eraldistardist rattasõitu, sealhulgas 1100 tõusumeetrit Otepää jõulisel maastikul, kus tee polnud kordagi sile ja sirge – see alati kas tõusis, langes, keeras või pööras. Lisaks mitmed lisareeglid järgimiseks 3 ringi jooksul. Kaasaelajate massis ning kõigi ergutajate tuliste hüüete saatel rattaraja kilomeetrid siiski vähenesid. Samal ajal tuli võistkondade jooksjatel keerulistes oludes sooja teha, sest oli prognoosimatu, millal kellegi vahetus rattaparki jõuab.

Õnneks kandis Läänemaa parimate poegade võistkonna viimast ja olulisemat vahetust Lauri Luik, kes pealtnäha oli rahu ise ning kontrollis olukorda täielikult. Üllar naases tugevalt ja stabiilselt rattasõidult ajaga 2:51:41 ja saanud ajavõtukiibi nõuetekohaselt jala ümber, sööstiski Lauri rajale. Jooksurada tõusis vahetusala piiri juurest kohe üles mäkke, sealt alla tagasi ja teisele poole üles mäkke ning tagasi. Gravitatsioonijõud ei tundunud talle mõjuvat nii nagu teistele rajal olijatele, vastupidi Lauri saavat otsekui järjest suurema hoo sisse. Kokkuvõttes jooksis ta 10 km ajaga 37:24 – võistkondade arvestuses päeva 12. aeg.

Punaselt vaibalt koos üle joostes saavutasid poisid 111km läbimise ajaks 3:45:09,6 ning tasuks 18. koht 56 võistkonna arvestuses.

Võitis meeskond Science in Sport koosseisus Marko Albert, Urmas Karlson, Sergei Tšerepannikov. Teine oli Jooksuekspert: Alar Lodi, Ervin Korts-Laur, Margus Pirksaar. Kolmas XB3 Lihameister: Kärt Kokk, Jaan Kirsipuu, Kaspar Kokk. Parim naisvõistkond lõpetas tugeva 7. kohaga – Tartu Ülikool: Liisa Lodi, Grete Treier, Liina Luik.

Ehkki Suusaklubi Sula triatloni meeskond oli esimene üdini Läänemaa meestest koosnev võistkond sellel prestiiþsel üritusel, polnud nad ainukesed läänlased. Jooksudistantsil lõid kaasa ka Heigo Hein (Sampo Pank) ning Agu Lehemaa (Elite Team Kekkilä), kes on samuti Haapsalu spordimaastikul tuntud nimed.

TriStar111Estonia triatlonifestivali kavva kuuluvad ka lühemad distantsid nii lastele kui rahvasportlastele. Väärtustatakse sotsiaalset vastutust: heategevust, vähiennetust, keskkonnakaitset. Sellel aastal osalesid TriStar111Estonia triatlonil Urmas Kruuse, Gerli Padar, Rein Kahro ja Contra näitamaks, et triatlon on jõukohane igaühele. Miks mitte järgmisel aastal ise kaasa lüüa – kõlab ju võistluse tunnuslausegi: „Yes, You can!“ Jah, Sa suudad!