Lääne Korvpalliliiga tulemusi.

LKL – Lääne Korvpalliliiga poolfinaalidepäev pakkus piisavalt üllatusi.
Esmalt kujunes liiga meistri ja selle hooaja põhiturniiri võitja Vanaka mäng põhiturniiri 4. meeskonna Cipax AS vastu tõeliseks katsumuseks mõlemale meeskonnale. Punkt-punktimängu 1. veerandi võitis Vanakas 18:16, 2. veerandil haaras initsiatiivi väga head mängu näidanud Cipax AS, asudes poolajaks juhtima 44:34. Kolmandal veerandajal Vanakas suutis vahet vähendada seisuks 60:65. Kolmandal veerandil suutis oma meeskonnale palju kasu tuua Virko Nilender peamiselt lauavõitluses (10 lauda 10 minutiga). Neljanda veerandi alguses suutis Cipax AS vahe taas 10-punktiliseks käristada. Aga meister ei andnud alla. Üks minut enne lõppu oli seis 79:79. Seejärel said Herki Rank (Cipax AS) ja Sandor Matteus

mõlemad korvi ning normaalaja lõpuks  oli tablool  seis  81:81.

Lisaajal jätkus punkti-punktiheitlus. Tulemuseks oli 91:91. Järgnes 2. lisaaeg. Seisult 93:93 hakkasid ilmnema Vanakas paremad jõuvarud ja väga suuresti tänu Reno Orumaa (2. lisaajal 12 punkti!) kiirrünnakutele ja tabavatele visetele asus meeskona 11-punktiga ette. Järgnevalt ei suutnud silmnähtavalt väsinud Cipax AS enam midagi kasulikku ette võtta ja nii sai Vanakas tõelises kurnamismängus teenitud võidu. Selle pealtvaatajate jaoks haarava mängu eest tuleb mõlema meeskonna ees müts maha võtta. Võtjate poolel oli Reno Orumaa tõeline liider 42 punktiga, 11 lauapalliga ja 5 resultatiivse sööduga. Tugeva töö tegi ära Vanaka keskmängija Virko Nilender oma 21 lauapalliga ja 24 punktiga. Kaotajate resultatiivseim oli Herki Rank 23 punktiga, Janek Tetto võttis oma tavapärased 21 lauda.
Teises mängus põhiturniiri 2. meeskonna Nice One ja põhiturniiri 3. meeskonna Hiidlaste korvpalliklubi Askus vahel oli 1. veerand väga ebalev mõlemalt poolt, päädides paljude möödavisetega. 2. veerandil hakkas ilmnema KK Askuse teravam mäng. 2. veerandil juhtisid hiidlased 39:34, 3. veerandi järel juba 61:53, edasine oli ainult vormistamise küsimus. KK Askus sai kindla võidu 84:63. Võitjate parim oli kindlalt Martin Paasoja 22 punkti, 15 lauapalli ja 10 resultatiivse sööduga. Heiki Pukk tegi samas 8 vaheltlõiget. Kaotajate resultatiivseim oli Jürgen Proosväli 17 punktiga. Peep Tammistu sai kätte 14 lauapalli.
Pühapäeval, 17. aprillil toimub Haapsalu Wiedemanni Spordihoones tõeline korvpallishow, kui mängitakse välja medalid nii LKL põhiliigas kui ka LKL kuni 17-aastaste D-(arengu-)liigas. Samas toimuvad kolmepunktivisete ja pealtpanekute võistlused. Pealtvaatajatel on võimalus teenida keskjooneviskega 100-eurone rahaline auhind, rahalised auhinnad loositakse ka välja ka parimate mängijate valimisel osalenud pealtvaatajate vahel.
LKL All-Star õhtu lõpeb põhiliiga ja noorteliiga tähtede mänguga. Seejärel kuulutatakse välja LKL parimad  mängijad.