Laulu- ja tantsupidu ei vähendanud Marimetsa Kapp rattasarja Martna etapi osaliste arvu

Kuna rada kulges põhiliselt kruusa- ja asfaltteedel, oli sõit ülikiire, kus kiireimate sõitjate keskmine kiirus ületas 35 km tunnis. Kiire raja tõttu sõideti enamus rajast suurtes gruppides ning lõplik paremus selgitati välja lõpukilomeetritel.

Esimest korda toimus Martna rattakrossil kahe kilomeetrisel rajal ka lastesõit, mis oli piisavalt lihtne igas vanuses väikestele ratturitele. Noori rattureid 4-10 aasta vanuses osales kokku 22, kellest parimana lõpetas Markus Tilk Harjumaalt (Nõmme Rattaklubi) ajaga 4,12. Teise koha saavutas Kristhen Grossmann Pärnumaalt (Pärnu JSK RAVE)  ning kolmanda koha vaid 7 sekundilise kaotusega Martna rattur Karl-Mihkel Seiton (SK Martna).

Lastesõidus kaotajaid ei olnud ning kõik lõpetajad said auhinnaks medali.

Marimetsa Kapp 2011 Martna VI rattakrossi võitis Peeter Pruus (Raplamaa rattaklubi KoMo) ajaga 53,36, mis teeb võitja keskmiseks kiiruseks 36km/h.

Teisena ületas finišijoone ka eelmisel aastal Martna etapil teiseks tulnud Juri Molev (Veloplus) ajaga 53,46 ning kolmanda koha saavutas Ravshan Balgabaev (XCsport) ajaga 53,53. Kui veel paar kilomeetrit enne lõppu oli esikolmik koos, siis lõplik paremusjärjestus pandi paika korraldajate poolt esmakordselt võistlusrajale lisatud väikesel künkal ning vanas õunaaias. Parim läänlane meestearvestuses oli üldarvestuses 10. koha saavutanud Ailar Ladva (JK Paralepa), kaotades võitjale 1,28 minutit.

Naiste arvestuses oli parim üldarvestuses kõrge 29. koha saavutanud Viktoria Randalainen (Skype) ajaga 56,42, talle järgnes 44-ndana lõpetanud Maarja Kuuskvere (TÜSK) ajaga 59,30 ning kolmas Hiie Laimets (SUKL Jõulu), kes oli üldarvestuse 86. ajaga 1.04,37. Teist etappi järjest on naiste vanuseklassis parim läänlane Meeli Laos (Kirbla) ajaga 1.08,32, millega saavutas üldarvestuses 106. koha.

Meeste M45 vanuseklassi esikolmikut lahutasid vaid loetud sekundid. Parim oli Igor Tarassov (Biketime.ee), kes saavutas üldarvestuse 9. koha ajaga 55,01, teise koha saavutas ajaga 55,14 ning üldarvestuses 20-ndana lõpetanud Margus Välja ning kolmandat etappi järjest kuulus kolmas koht vanuseklassi parimale läänlasele Agu Lehemaale (JK Paralepa), kes oli üldarvestuse 26. kohal ajaga 55,27.

Naiste N40 vanuseklassis oli parim üldarvestuses 108-ndana lõpetanud Anneli Sinirand ajaga 1.09,08, talle järgnes vanuseklassi parim läänlane Piia Jaaksoo, kes saavutas üldarvestuses 119. koha ajaga 1.10,33. Vanuseklassi kolmanda koha saavutas Margis Sein (JK Paralepa) ajaga 1.13,04, millega oli üldarvestuse 131. kohal.

Poiste M16 vanuseklassi esikolmik kuulus täielikult Läänemaa ratturitele. Parim oli üldarvestuse kõrgel 16. kohal lõpetanud Henri Pihlak (KJK) ajaga 55,12, talle järgnes 41. kohal lõpetanud Tõnis Kirsipuu (Kullamaa Spordiklubi) ajaga 58,54. Vanuseklassi kolmanda ning üldarvestuse 51. koha saavutas Jorh Läänerand ajaga 1.00,58.

Tüdrukute N16 vanuseklassi parim oli Katri-Liis Vendel (Aima), kes oli üldarvestuses 170. kohal ajaga 1.42,21.

Poiste M13 vanuseklassis oli ülekaalukalt parim üldarvestuses 53. koha saavutanud Karel-Georg Nõmm (Nõmme rattaklubi) ajaga 1.00,59, kes edastas vanuseklassi teise ja üldarvestuse 113. koha saavutanud Oviar-Gregor Annus’t (Pärnu JSK RAVE) 9,42 minutiga. Kolmanda koha saavutas Kaarel Tomson (Nõmme rattaklubi), olles üldarvestuses 124. kohal ajaga 1.10,55. Vanuseklassi parim läänlane oli üldarvestuse 164-ndana lõpetanud Kristo Simulask ajaga 1.32,52.

Tüdrukute N13 vanuseklassi parim oli Kädi-Riin Vendel (Aima), kes oli üldarvestuses 175. kohal ajaga 1,54,06.

Parim võistkond Martna etapil oli Biketime.ee koosseisus Juri Molev, Kristjan Randma, Igor Tarassov, Jevgeni Kolessov, Maarja Kuuskvere ning Maksim Fazõlov.

Marimetsa Kapp 2011 maastikurattasarja järgmine etapp, Rakser Sport Paralepa V rattakross toimub 31. juulil Paralepa rattaradadel.