Kalender

“Laste kergejõustiku” koolitus kutsus kokku palju huvilisi

Rahvusvahelise kergejõustikuliidu programm „Laste kergejõustik“ on kergejõustikualade õpetamiseks ettevalmistav programm, mis sobib 7-12 aastaste kehalise kasvatuse tundidesse kui ka kergejõustikutreeningule.  

Koolitusel tutvustati toredaid värvilisi lastepäraseid treeningvahendeid, näiteks vilisev pöörisoda Vortex, vahtoda, sangaga heitepall, ristkeks, erinevates kõrgustes värvilised tõkked jne.  Lastes aitavad sellised vahendid kergejõustiku vastu huvi tekitada ja jooksu, hüpete ning visete-heidete õpetamiseks vajalikku alusmüüri laduda.  Laste kergejõustiku alade hulka kuuluvad näiteks kiir ja tõkkejooksu „Vormel 1“, vastupidavusjooks punktide kogumisega, redelijooks, kolmikhüpe piiratud alal, täpsusteivashüpe  jt . Võistlustel proovitakse jõudu võistkondlikus arvestuses.

Koolituspäeval said osalejad proovida erinevate vahendite kasutamist, ning korraldada lastevõistlust.  Koolituspäeva tegi kaasa ka tuntud kümnevõistleja Andres Raja. Kõik lapsed said diplomi ja osalejad tunnistuse koolituse läbimisest. Koolituse läbinud õpetajad ja treenerid saavad vahendeid kasutada  ürituste korraldamiseks ja tundide huvitavamaks muutmisel. Vahendid on hoiul Läänemaa kergejõustiku treeneri Kaja Ladva käes. Temaga kokkuleppel vahendeid laenutada saabki.

Lektoriks oli Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu I taseme lektor, KJK Elite Sport treener Kädy Tänav (Tänak).  Koolitust korraldas Eesti Kergejõustikuliit. Kohapealsed partnerid olid Haapsalu Kergejõustikuklubi ja spordiliit Läänela.  Koolituse toimumist rahastas Läänemaa Omavalitsuste Liit.

Koolituspilte saab vaadata pildikogust