Kalender

Laskmises selgitati juuniorite meistrid uute reeglite järgi

 

Üks suuremaid muudatusi puudutab lõppvõistlusele pääsenute paremusjärjestuse selgitamist. Enam ei saa laskurid finaali kaasa eelvõistlusel saavutatud tulemust. Kõik alustavad nullist. Peale kaheksandat finaalilasku lõppeb võistlus kõige kehvemat tulemust omaval laskuril. Selgub kaheksanda koha omanik. Peale kümnendat lasku langeb võistlusest välja järjekordne viimasel kohal olev võistleja ehk selgub seitsmes koht. Nii jätkub väljalangemine kuni 20-da võistluslasuni kui selgub võitja.

Seega saab oluliseks lasta eelvõistlusel resultaat, millega pääseb finaali kaheksa parema hulka, seal alles näidata oma võimeid ja loomulikult omada kõigutamatut võistlusnärvi.

Eestis rakendati uues formaadis võistlust Raplas toimunud juuniorite meistrivõistlustel.

Poiste õhupüstolis pääses 535 silmaga 5.tulemust näidanud Kert Kaustel finaali. Finaalis õnnestus laskmine paremini. Kui konkurendid langesid järjest välja, jätkas Kert vapralt edasi. Vahepeal tõustes isegi teisele positsioonile. Siis tuli õnnetu lask, mis andis 7 silma ja lõplikuks kohaks jäi Kerdile 3. ehk siis pronksmedal.

Tüdrukute õhupüstolis pääses ilusa laskmise ja isikliku rekordi teinud Kerli Neljas 347 silmaga viimasena finaali. Finaalis suutis Kerli üllatada südika laskmisega ja pronksmedalist jäi väga vähe puudu. Esimene ilma medalita ja 4.koht kokkuvõttes. Kahjuks jäi samuti isikliku rekordi 342 silma lasknud Kaisa Kuusik esimesena finaalist välja. Kokkuvõttes temale 9.koht.

Poiste püssis pääses samuti 8.finaali Kristjan Tiitsma. Tema tulemus eelvõistlustel 536 silma ei olnud just kõige õnnestunum. Kuid koht väljavalitute seas oli olemas ja võimalus enda tegelikku sisu tõestada. Paraku lõppes tahtmine ja jaks üsna varakult ja kokkuvõttes tuli 7. koht.