Kalender

Läänlastest rahvarallisõitjad olid Otepää külmas ilmas edukad

Selle võistlusega sai alguse Eesti Autospordi Liidu rahvasprindi karikasarja uus hooaeg. Lisaks kuulus 4 km pikkusel rajal sõidetud Villa Müllerbeck Otepää rahvasprint teise etapina Hepa Premia karikavõistluste arvestusse ja SU klassi karikasarja arvestusse ning oli avaetapiks Moskvich Liiga sprindikarika võistlussarjas.

Ilm oli Otepääl hommikul krõbe, külma oli 20 kraadi. See pani tehnika proovile.

Läänemaa mehi oli kohal 6, kokku kaheksas erinevas klassis. 2WD-A klassis olid stardis 16 võistleja seas ka Virtsu Vabaaja Seltsi kaks venda Lauri ja Rico Rodi, kes saavutasid vastavalt 7. ja 9. koha. Nende poolne kommentaar oli, et ,,ei saanud nina pidama ja läks nagu alati ,,.

4WD klassis oli stardis 18 masinat ja meie mees  Kaido Saul nende seas, tulemuseks 17. koht.

2WD-S klassis oli poodiumi heitluses meie Marko Kukuškin, kes oli esimese voorus rada kompimas ja tulemus 3. koht voorust. Teises voorus võttis ta kindlalt võidu ja nii jäi konkurentidega paika panna poodiumikohad viimases voorus, kus tuli küll üks pikaks laskmine šikaanis ja tagurdamine. Ikkagi tubli 3. koht ja üldkokkuvõtteks igati vääriline 2. koht omas klassis.

SU  klassis, kus oli stardijoonel 8 masinat, tegi oma debüütsõidu Rauno Uustalu, kes oli varem võistelnud BMW-ga ja pidi seekord tunnistama konkurentide paremust aga omandas igati väärilisi kogemusi ,, vene karu ,, taltsutamisel. Pearivaal Rainer Meus võttis oma 1. koha. Ülejäänud kohad olid lahtised kuni võistluse lõpuni.

Esimese voorus sõitis teise aja välja meie nooruke Egert Jakobi ja tema oli ka poodiumi konkurentsis lõpuni, kuid pidi leppima 4. kohaga. Esimeses voorus ei töötanud Kalle Kruusma auto ja see voor läks aia taha, ning kõik  jäi viimase kahe vooru otsustada, kui teises voorus Kalle hindas ühe kurvi läbimisel kiirust natukene valesti  ja oleks äärepealt ,,katuse pannud,, aga vaatamata sellele ikkagi 2. aeg voorust ja nii oli kolmandas voorus võimalik poodiumi 2. ja 3. kohale tulla neljal mehel  Egert Jakobi, Urmas Roos, Meelis Värva ja Kalle Kruusma. Külmaga hakkas tõrkuma ajavõtusüsteem ja nii kadus alguses ära Kalle aeg mis lükkas ta 5. kohale aga kui asjad paika said siis viimase vooru 2 ajaga tõusis Kalle Kruusma Rainer Meusi järel 2. kohale ja kolmas Meelis Värva.

Järgmine plaanitav Lääne regiooni MV II etapp ja SU karikavõistluste III etapp on 16 veebruar 2014 a. http://autosport.ee/rallyreg/public/calendar_file/Audru%20RS%2016.02.14.pdf

Kui nüüd jää kannab, siis algab 26 jaanuaril Läänemaa jääraja sari. Täna, 19. jaanuaril  minnakse luurele, kuidas jääolud on ja homsest peaks registreerimine lahti minema.