Läänlastele tuli Eesti meistrivõistlustelt kolm medalit

Mees ise loodab selle tulemuse pealt, et 9 päeva pärast algavatel Euroopa meistrivõistlustel (EM) ta on üks medalinõudlejaid. Kuna mitme teise Eesti koondislase jaoks oli see võistlus rohkem meistritiitli vormistamise küsimus ja konkurentsi puudumise tõttu polnud vaja endast maksimumi anda, oli säravaid tulemusi vähevõitu. Märkida tasuks siiski  Märt Iisraeli kettaheidet 62.33 m, Priit Ausi 3000 m takistusjooksu aega 8.50,51, Maris Mägi 400 m aega 54,07.

Teisel päeval näidati veidi paremaid tulemusi. Rasmus Mägi purustas 400 m tõkkejooksus Eesti rekordi saades ajaks 48,77, mis on hooaja tipptulemus Euroopas. EM normi täitis ka 2. lõpetanud Jaak-Heinrich Jagor saades ajaks 50.69.

Angela Mandeli naiste 10 000 m kiirkäimise võiduaeg 55.58,13 on uueks Eesti B klasssi tipptulemuseks, mis on endisele haapsallasele Ragle Raudsepale kuulunud tippmargist parem 3 minutit ja 12 sekundit. Helerin Haas ületas kõrgushüppes 1.88 m.

Mitmevõistleja Grit Šadeiko teenis kahe päevaga 2 esikohta, hüpates kaugust 6.28 m ja joostes 100 m tõkkeid 13,44. Tanel Laanmäe viskas oda 80.02. Maret Niidu võiduaeg 200s m-s oli 20,85.

Kuidas läks läänlastel? Karl Koha jätkab läänlaste häid traditsioone heidetes. 1938. aastal tuli Euroopa meistriks kuulitõukes Lihula vallas Alakülas sündinud Aleksander Kreek, kelle sünnist möödub tänavu 100 aastat. Kreegi isiklikuks rekordiks jäi 16.40, mis annab Eesti kõigi aegade edetabelis 51. koha.

Koha tõukas nüüd 16.48 ja saavutas sellega kolmanda koha. Koha isiklik rekord on siiski veidi parem, mais tõukas ta 16.60. Muide, Lihula meestel eesotsas Jaanus Getreuga on plaanis 10. augustil tähistada Kreegi sajandat sünnipäeva kuulitõukevõistluse korraldamisega Lihulas. Kohale on oodata mitmeid Eesti paremaid kuulitõukajaid.

Teise medali tõi läänlastele Igor Skatško 3000 m takistusjooksus ajaga 10.38,74. 12. juulil täitis Skatško Läänemaa kergejõustikuklubi lahtistel meistrivõistlustel Eesti MV-l osalemise B-normi ja võitis nüüd kohe Eesti meistrivõistluste medali. Julge pealehakkamine on pool võitu.

Kolmas medal tuli läänlastele meeste 20 000 m kiirkäimises, kus Margus Luik saavutas 2. koha ajaga 1:42.57,51. Palava ilma tõttu (+28 kraadi) eriti häid aegu kiirkäimise tippudelt loota polnudki.

Teisi läänlaste tulemusi: 20 000 m kiirkäimises oli 4. Ruslan Sergatšov ajaga 1:56.03,21; 10 000 kiirkäimises oli 5. Anneli Aru ajaga 65.32,79; 5. koha saavutaska Fred Vali kuulitõukes, paisates 7,2 kilost raudmuna 15.80 m kaugusele. 9. koha sai Karl Koha, heites ketast 44.35 m. Odapiigadest oli seekord tugevam Kairit Olenko, kes viskas oda 38.88 m, mis andis 9. koha.