Kalender

Läänlaste sõidud Pärnumaa rahvarallil

 

Kõige arvukamalt olid läänlased esindatud SU klassis – viie ekipaažiga. Kahjuks kõik meie võistlejad finišit ei näinud. Päev hakkas ärevalt Kalle Kruusma / Tajo Truuverile kes esimese katse esimeses šikaanis sõitsid otse ja oma auto nina lagedaks sõitsid, aga see oli alles algus, sest katse lõpu osas murdus pooleks ka tagasilda kinni hoidva varda kinnitus koos vedru alusega. Nii sõideti ka teine katse. Ülesõidul kolmandale katsele tõmmati silla kinnitused ja vedru koormarihmaga kinni ja nõnda sõideti ülejäänud kuus katset. Tasuks oma klassi 2. koht.

Ebaõnn seiras ka esimest korda koos sõitvate Madis Kruusma ja Egert Jakobi ekipaaži. Nemad kaotasid esimesel kiiruskatsel esipidurid, sõitsid vapralt edasi, kuni kuuendal kiiruskatsel inimtühjas kohas rajalt välja kaldusid ja põhja peale kinni jäid ning katkestasid.

Teisele ja kolmandale kohale käis sekund-sekundis võidusõit kuuenda katseni – teised olid Sander Ilves / Siim Nõmme ühesekundise eduga Kalle Kruusma / Tajo Truuveri eest. Viimasel, Jõulumäe katsel, tabas Ilves / Nõmme ekipaaži ebaõnn, teiseks kerkisid Kruusma / Truuver ja kolmandaks Üllar Paas / Raul Aava, kes olis esimesel kiiruskatsel šikaanis auto lõhkunud ja kes sõitsid ka esimest korda koos.

Kahjuks jäi Jõulumäe kiiruskatse viimaseks ekipaažile Stern Ilves / Jonar Ilves, kes sõitsid rajalt välja vastu puud. Poiste endiga on kõik korras, kuigi auto tahab palju remonti.

Jõulumäe katse oli väga tehniline ja tähelepanu vajav katse, mis kulges suurte mändide vahel üles-alla ja paremale-vasakule. Siin katkestas ka liider Sander Siniorg.

Selle võistlusega sai läbi SU klassi rahvaralli hooaeg, mille kokkuvõtteks võitsid Kalle Kruusma / Tajo Truuver. Teiseks tulid noored üllatajad Rein Raat / Janno Jürisson ja kolmandaks Sander Ilves / Siim Nõmme ees.

Tänavu peaks toimuma veel üks rahvaralli, aga see enam SU-võistlussarjas arvesse ei lähe.

Järgmine võistlus on 8. detsembril Kiltsis, mis avab ka Lääne regiooni meistrivõistlused 2013 ja HePa Cup 2013 hooaja rahvasprindis. Lääne regiooni meistrivõistlusi korraldab jätkuvalt meie Igaühe Terviseklubi. Mulle see on 6. aasta sarja vedada.