Läänlased Vasalemma rahvasprindil

Enne võistluse algust oli nii mõneski klassis kõik otsad lahtised ja nii algas tihe rebimine kohtade pärast, tuues kaasa ka eksimusi.

Igaühe Terviseklubi korraldatud võistlusel asus stardijoonele 52 võistlejat, neist 14 läänlast. Läänlastel oli nii mõndagi kaalul nii SU kui ka 2WD-S klassis.

2WD-S klassis pidi Marko Kukuškini ja saarlase Sander Sepa duellis selguma Lääne regiooni meistrivõistluste esimese ja teise koha saatus. Paraku väljus võitjana Sander Sepp ja sai kokkuvõttes teenitud esikoha, Marko Kukuškin sai kokkuvõttes teise koha. Vasalemma võistlustel oli paremusjärjestus: Sander Sepp, Gert Kull ja Marko Kukuškin. Valmar Gilden oli viies ja Patrick Madar kuues.

2WD-V klassis oli läänlasi registreerunud kolm, kuid startida sai neist kaks – Rico Rodiga sõitnud Ain Laiverik suutis kitsas kohas auto küljele keerata ja sellega oli neile võistlus ka lõppenud. Rutmar Raidma jäi head sõituga napilt 4. kohale, kuid arvestades väikest sõiduaega, jäi ta ise tulemusega rahule.

SU klassis, kus tosinast võistlejast 8 olid Läänemaalt, oli kõige rohkem juhtumusi – noored ja kärsitud tahtsid vanadele kohta kätte näidata, kuid nii mõnelegi võistlejale lõppes sõit katusel. Poisid ise jäid küll terveks, aga tehnika tahab kõvasti putitamist. 12 alustanust jõudis finišisse 8.

Enne võistlust oli Kalle Kruusmal vaja kolme sarja võitmiseks teenida vaid mõned punktid ja nii algas võistlus seni esikolmikus olnud Kruusma, Meelis Värva ja Urmas Roosi vahel. Roosi pingutas ühes hüppes üle, purustades auto mootoripõhja ja pidi katkestama. Heitlus jätkus Kruusma ja Värva vahel, kellele pakkus konkurentsi ka kõigis voorudes stabiilselt sõitnud Rauno Uustalu. Egert Jakobi sai oma auto jooksma alles 3 voorus.

Esimeses voorus sõidetud raju sõiduga oli Värva esimene ja Kruusma teine, teine voor lõppes vastupidise tulemusega ja nii pidid kõik otsustama viimane, kolmas voor. Pingeline võistlus lõppes Kruusma napi võiduga.

Rauno Uustalu võttis Vasalemmas 3 koha, Hillar Kruusma ja Andres Kruusma olid vastavalt 7. ja 8. Sten Ilves, kes esimeses voorus sai aja kirja, pidi katkestama nagu ka Martin Jaanus.

Rallimeeste hooaja viimane võistlus on 20. septembril toimuv rahvaralli.