Kalender

Läänlased osalesid Eesti meistrivõistlustel maadluses


Läänemaa noormaadlejad. Foto Erakogu

Kokku saavutasid Läänemaa noored täiskomplekti medaleid: -32kg kehakaalus saavutas 3. koha Martna poiss Kaarel Tamm, kes aasta tagasi oli samuti pronksimees. Esimest korda osalenud Rainer Kleinod Lihulast saavutas -35kg noorte hulgas hõbemedali ning -85kg kehakaalus suutis ühena vähestest oma tiitlit kaitsta (aasta varem -73kg kehakaalus) Martna noormaadleja Reio Altmeri, kes üsna pea asub õppima Audentese spordikooli.

Kokku esindasid Läänemaad 7 noort maadlejat. Lisaks ülaltooduile saavutasid: -42kg Kevin Kiviselg Lihulast 9. koha; -42kg Jaanis Soosaar Martnast 12. koha; -47kg Nikita Vinogradov Haapsalust 5. koha ja -53kg Werner-Veiko Kleinod Lihulast samuti 5. koha. Maakondade arvestuses saavutas Läänemaa 5. koha, klubide arvestuses oli MK Dünamo (Aap Uspenski, Kaupo Alasi) 19., SK Martna (Tiit Seiton) 9. ja RJK Leola 15.

Kui õppeaasta alguses käis Läänemaa koolispordi liidu üldkogul president Tiina Lobja välja idee, et maadlus võiks olla ka koolispordi kalendris, siis täna Läänemaal maadlusega tegelevate koolide ja õpilaste hulka arvestades, see enam nii võõrastav idee ei tundugi. Küll aga on maadluse õppimine keeruline ja ajamahukas võiks ehk alustada esialgu sumo maadlusega, mille algtõed saab selgeks mõne minutiga. Ilmselt oleks see Eestis esmakordne ja Läänemaa Koolispordi Liit võiks olla selle algatajaks. Küllap tänased entusiastid-treenerid selle korraldamisega hakkama saaks.  

Eesoleval nädalavahetusel on maadlejad Luunjas, Jaan Jaago mälestusturniiril ning märtsi lõpus ootab ees suur rahvusvaheline turniir Tallinn Open ehk eesti keeles Kristjan Palusalu mälestusvõistlus noortele.