Läänemaa XXI Suvemängud võitis Lääne-Nigula

Laupäeval toimunud kergejõustikupäeval peeti nii Läänemaa suvemängude kergejõustikuvõistlus kui Läänemaa meistrivõistlused kergejõustikus. Osalejate arvuga staadionil võis rahule jääda. Oli oodatust rohkemgi.

Haapsalu naised pendelteate stardi ootel.

Esimese alana joosti pendelteadet. Starti tuli 4 võistkonda. Pendelteate võidu Haapsalule jooksid välja Kadri Kaljuvere, Kairit Olenko, Maili Jaaska, Laura Talve, Anett Triebstock, Kristo Simulask, Märt Puskar, Marko Ulla, Priit Koort ja Siim Pikkaro.

Henri Loose kaugushüppe hoojooksu alustamas.

„Üllatusesineja“ oli sel korral Kullamaa võistkonnast Henri Loose, kes sai kaela mõlema arvestuse võidumedalid M I klassis 100m jooksus ja kauguses. Kuulitõukes oli ta neljas. Meistrivõistluste arvestuses sai kolmanda koha kõrgushüppes. Samuti jooksis ta Kullamaa pendelteate võistkonnas.

Naiste kiiremad 100m jooksjad kergejõustikupäeval.

Nii naiste kui meeste 100 m jooksu finaalid (ainult meistrivõistluste arvestuses) olid väga põnevad ja medalikolmikud vaadati üle nn „fotofinišiga“. Naiste finiš vaadati üle lausa mitme fotoaparaadi pealt.  Naiste meistrivõistluste esikolmik Keity Vaistla, Anna-Maria Vjazemski ja Kairit Olenko. Meeste meistrivõistluste esikolmik Henri Loose, Erki Mitman  ja Karl Mäger. Suvemängude kohad pandi paika eeljooksude põhjal.

Meeste kõige osavõturohkem ala oli odavise, kus osales 26 võistlejat. Võitja Karl Koha. Naiste populaarsem ala oli suvemängude arvestuse naisveteranide kuulitõuge (16 võistlejat). Võitis Kersti Brant.

Kõiki kergejõustiku tulemusi saab vaadata protokollist.

Kergejõustikuvõistlused lõppesid Haapsalu staadionil kell 15. Kell 16 avati mängud juba Pürksis.

Suvemängudel võisteldi kokku kümnel alal (millest arvesse läks 6 ala + kergejõustik): kergejõustik, võrkpall naised, võrkpall mehed, tänavakorvpall naised, tänavakorvpall mehed, jalgpall mehed, köievedu, noaloopimise võistlus,  teatevõistlus ja juhtkonnavõistlus (puupall). Lääne-Nigula võitis vaid ühe ala – meeste võrkpalli, kuid oli koguni viiel spordialal teine.

Nõva köieveo võistkond tõmbevalmis.

Nõva sai esikoha meeste tänavakorvpallis (neli Orumaad) ja köieveos. Oli väga stabiilne teistel aladel.

Kolmandaks tuli üldarvestuses Ridala. Aladest võitis Ridala kergejõustiku. Kergejõustik andiski pjedestaalikoha Ridalale, sest võrdsete punktide korral oli oluline just kergejõustiku tulemus.

Ridalaga sama palju punkte – 70 -, kogus Noarootsi, sealhulgas said korraldajad alavõidu noaviskes ja juhtkonnavõistlusel puupallis. Naiste tänavakorvpallis neil aga võistkonda väljas ei olnud.

Lihula võitis jalgpalli (penaltidega Lääne-Nigula üle) ja teatevõistluse. Hanila näitas oma üllatuslikku tublidust, võites naiste võrkpalli. Medalid saadi veel noaloopimises ja naiste korvpallis.

Põnevust ja uudishimu tekitas juhtkonavõistlus. Ega vist peale korraldajate sellest mängust keegi eriti kuulnud polnud.

Kui Nõva oleks puupalli mängu võitnud, oleks tulnud ka üldvõit. Jäädi teiseks (alavõit andis 13 punkti, II koht 11 punkti).

Lõplik tõde

Mängud korraldasid Spordiliit Läänela ja Noarootsi Vallavalitsus. Mängude toimumist toetasid Läänemaa Omavalitsuste Liit, EMSL Jõud, Kultuuriministeerium, liikumisharrastuse programm, Kultuurkapitali Läänemaa ekspertgrupp.