Kalender

Läänemaa XX Suvemängud võitis taas Ridala

 

Ilm oli ilus ja Risti vald oli võistluspaigad korralikult ette valmistanud.

Kevadel peetud kergejõustiku võitis Ridala, pendelteatejooksu aga Haapsalu välejalad. Nii kergejõustik kui pendelteatejooks olid valdade suvemängude üldarvestuses kaks kindlat ala.

3. augustil võisteldi 10 alal.

Päeva esimeses pooles asusid võistlustulle tänavakorvpallurid, naiste jalgpallurid ja meeste võrkpallurid. Korvpallureid oli kohale tulnud nelja võistkonna jagu. Võitis Nõva Risti ja Lihula ees. Nõva võistkonna au kaitsesid Raiko Orumaa, Reno Orumaa, Argo Orumaa ja Aksel Erit.

Naiste jalgpallis võidutses taas Ridala, jättes teisele kohale Taebla. Kolmandaks võitlesid Risti naised. Ridala jalgpallinaiskonna s mängisid  põhiliselt võrkpalliplatsil tuntud Ly Märss, Aive Aljaste, Eveli Maripuu, Maret Valk, Anett Vilipuu, Leana Toomemägi, Maarja Peetris ja Kaidi Talts.

Meeste võrkpallis pidid teised tunnistama Ridala meeste paremust. Meeskonnas mängisid Meelis Nukki, Priit Nukki, Silver Siht, Siim Siht, Mattis Trei, Janno Tamsalu ja Marko Õunas.

Kell 11 alanud uudsele kiikingu võistlusele oli ennast kirja pannud 10 julget, kellest 6 ka tulemuse „välja kiikusid“. Rekordeid tehti küll väljaspool võistlust.  Naistest võitis Johanna Sepp (Risti), meestest Paul Kuusmann (Taebla). Kokkuvõttes võitis Risti vald (Johanna Sepp ja Lauri Tanner).


Juhid ootavad orienteerumiseks selgitusi. Foto Ülle Lass

Juhtkonnavõistlus oli Risti vallavanema Rein Kruusmaa korraldatud autode orienteerumine. Algselt planeeritud elektriautodega orienteerumisest ei tulnud midagi välja, sest kõikidel omavalitsustel autot pole ja ei soovitud võõra auto rooli istuda.  Oli ka arvata, et Risti valla juhid (Eva-Liisa Jaanisk ja Andres Liiv) olid võidukad. Oma valla asju peab ikka teadma.  Võistluses oli erinevaid nuputamise punkte.

Pealelõunasesse ajakavasse olid jäänud veel naiste võrkpall ja meeste jalgpall.


Risti võitis oma lemmikala – meeste  jalgpalli. Foto Ülle Lass

Meeste jalgpallis oli võidukas Risti meeskond koosseisus Kert Lillemets, Kert Krusel, Toomas Lillemets, Taago Kruuspan, Tarvi Kruuspan, Tanel Kruuspan, Taavi Kruuspan ja Targo Kruuspan. Teiseks mängis ennast Haapsalu meeskond ja kolmandaks jäi Lihula.

Naiste võrkpalli võitis taas Ridala. Naiskonnas mängisid Ly Märss, Aive Aljaste, Maret Valk, Eveli Maripuu, Kaire Kuure, Maigi Koppe ja Kaidi Talts.  Teine koht Taeblale ja kolmas Orule.


Keity Vaistla (Taebla) sai naiste võistluses teise koha, tegi kaasa jalgpallis ning kergejõustikuvõistlustel juunis pani kaela päris mitu medalit. Foto Ülle Lass.

 

Rammumehe ja naiste võistlusele oodati rohkem rahvast. Arvati ala olevat vist liiga sportlik, liiga raske. Meeste võistluse võitis Raimo Rüütel ja naistest oli tugevam Ly Märss. Naiste võistlusel oli osalejaid rohkem kui rammumehel mehi.

Köievedu on igal aastal olnud suvemängude üks atraktiivsemaid alasid. Sel aastal osales vaid 2 võistkonda. Nõva võitis Ridalat ja võistlus oligi peetud. Nõva võistkonnas tirisid köit Margo Roosileht, Urmas Õuemaa, Kalle Orumaa, Argo Orumaa, Andrus Saveljev, Raiko Orumaa ja Peeter Kallas (kaptenina).

Kõige viimase alana lõppes triatlon. Kolm arvestusklassi ja tubli esinemine andsid alavõidu Nõvale. Naiste arvestuses võitis Meeli Laos Lihulast ja meeste arvestuses Indrek Reinbach Ristilt. Võistkondliku teatevõistluse võitis Risti meeskond koosseisus Martin Gasman, Anton Bažõlev ja Mari-Liis Topp.

Sportlike kohtumisteni järgmistel mängudel.

 Pildigalerii www.laanesport.ee 

Võistlusprotokoll hilineb!

Üldjärjestus

     

Koht

Vald

Punkte

 

 

 

I

Ridala

103  p

II

Nõva

85  p

III

Taebla

78  p

4.

Risti

72  p

5.

Oru

44  p

6.

Lihula

40  p

7.

Haapsalu

35  p

8.

Kullamaa

20  p

9.

Noarootsi

4  p

10.

Martna

3  p