Kalender

Läänemaa võistkonnad võistlesid saalijalgpalli mammutturniiril

Igal aastal võtavad suurest jalgpallipeost osa ka Läänemaa klubid, sellel aastal mängis turniiril kuus Läänemaa võistkonda.

Kui eelnevatel aastatel on meie maakonna võistkondadel palju kordi olnud asja ka poodiumile ja koju on toodud ka turniirivõite, siis sellel aastal meie mängijatel alagrupist edasi pääseda ei õnnestunud. Kõige lähemal olid sellele Lõuna-Läänemaa JK C-klassi tütarlaste võistkond ja Läänemaa JK Haapsalu II liiga teisel turniiril mänginud meeskond.

III liiga teisel turniiril osales Lääne-Nigula JK. Alagrupis kaotati Tartu FC Merkuurile ja Saku Sportingule võrdse tulemusega 1:3. Viiki 1:1 mängiti Keila JK II võistkonnaga. Väravate autoriteks olid Mikk Tomson ja Tanel Kruuspan. Üks punkt andis alagrupis neljanda koha, turniiri võitis Tartu FC Merkuur.

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi C-klassi tütarlapsed võitsid alagrupis Kuusalu Jk Kalevi 3:1, tegid 0:0 viigi selle aasta Eesti meistri Suure-jaani Unitediga, kuid õnnetu 0:1 kaotus tuli vastu võtta Nõmme Kaljult. Neli punkti kahjuks lõunaläänlasi medalimängudeni ei viinud. Brita Pikla oli kolme löödud väravaga turniir paremuselt kolmas skooritegija. Turnii esikoht kuulus Tallinna JK Legionile.

Lihula Jalgpalliklubi mängis III liiga esimesel turniiril. Kaotused tuli vastu võtta Tallinna FC Dniprolt 0:2 ja FC Lellelt 0:3. 2:0 võit aga saadi FC Otepää üle. Lihula eest skoorisid Janar Smõtskov ja Horre Kruus. turniir võitis selles liigas Tallinna FC Dnipro.

Läänemaa JK Haapsalu mängis II liiga teisel turniiril. Alagrupis saadi võit, viik ja kaotus. Vastavalt Narva Unitedi üle 1:0, 0:0 viik tehti JK Visadusega ja kaotus tuli JK Retro vastu 0:3. Turniiril lõi võistkonna eest värava L. Bragin. Ka Haapsalu meeskonda ei aidanud alagrupis saadud 4 punkti. Turniiri võitis FC Charma.

Maakoolide turniiril esindas Läänemaa Virtsu kool. Tugevas alagrupis kaotati Tarvastu gümnaasiumile 0:3 ja Vinni-Pajusti gümnaasiumile 0:2, kuid saadi ka võit: Kalmetu kooli üle, tulemusega 2:0. Väravad lõid Joel Rummel ja Aaro Õismets. Turniiril kuulus esikoht Saku gümnaasiumile.

Viimasena oli meie maakonnast võistlustules Läänemaa JK C2 võistkond. Kahjuks kaotati kõik kolm kohtumist. FC Infonetile jäädi alla 2:4, Pärnu JK Vaprusele 0:2 ja Tartu JK Tammekale 0:5. Meie väravad lõid Reno Mark ja Keven Kirs. Turniiri võitis Nõmme United.

Jaanus Getreu