Kalender

Läänemaa Talimängud võitis taas Ridala

Kell 10 alustati võrkpalliga kahes saalis. Vaatamata varasele algusele kujunes võrkpallimängude ajakava ikka paari tunni võrra pikemaks kui planeeritud.  Teiste alade tublimaid tänati enne 3.-4. koha võrgumängu.


Autode vigursõidu võitjad. Fotod Ülle Lass

Esimesed tulemused tulid autode vigursõidust.  Võitsid Ridala poisid Marko Kukuškin ja Delvis Tõkke. Mõlemad ralliradadelt tuntud sõitjad.  Nõvakate tiim „Ollema“ (Siim ja Ain Ollema) saavutasid tubli teise koha. Kolmandaks tulid Hanila mehed Siim Hiieväli ja Rainar Leibak.

Koroonas pidi võõrustaja Lääne-Nigula tunnistama „pealinna“ mängijate paremust. Võitis Haapsalu koroonavõistkond koosseisus Elo Volmer, Veljo Metsaäär ja Egert Kingissepp.  Lääne-Nigula eest mängisid Vahur Raamat, Jaak Otisalu ja Jane Otisalu. Kolmanda kohaga pidid leppima Ridala mängijad Taivo Kurisman, Arvi Nebokat ja Sirje Metsaäär.

Jooksukrossi rada oli päris huvitav ja pealtvaatajatel oli võimalik jälgida jooksjate käekäiku rajal. Huvitav jooksurada lookles ümber Taebla Gümnaasiumi taga oleva tiigi.


Naistest lippasid kõige kiiremini Ridala võrkpalluritena teatud Maret Valk (paremal, I koht) ja Ly Märss (II koht).

Kolmandaks jooksis Kaisa Kask (Noarootsi).

Naisveteranid olid esindatud ainult Ridala ja Nõva vallast. Võitis Merle Hiiemäe (Ridala). Teine ja kolmas olid Nõva naised Virve Tauts ja Liina Kallas.

Meeste arvestuses võitis Marten Jõevee (Kullamaa) Lauri Luige (Haapsalu) ja Urmet Pärna (Ridala) ees. Meesveteranide esikolmikusse mahtusid Agu Lehemaa (Haapsalu), Urmas Arro (Noarootsi) ja Jaan Saviir (Haapsalu).

Krossijooksu võitis Ridala Kullamaa ja Haapsalu ees.


Lahingusse, sõbrad! Pildil Hanila laskejooksu võistkond.

Lasketeatejooksu alguses sai kohe selgeks, et kõige raskem on püssi laadimine. See kujunes tõeliseks nikerdamiseks.  Aga oligi põnev. Pärast paarisajameetrist jooksu pidi võistleja 10 pauguga maha saama  5 märki. Oli ka neid, kes jooksid trahviringe.  Vaatamata kõigele sai neljaliikmeliste võistkondade esikolmikud välja selgitatud. Kõige täpsemad ja kiiremad olid Ridala võistlejad (Merle Hiiemäe, Janne-Ly Siimon, Marek Avilo ja Janek Hiiemäe).  Nende võitu tunnistasid teiseks jäänud Lääne-Nigula jooksjad-laskjad Kelly Klippberg, Egne Lappmaa, Tarvi Viik ja Juhan Lukk. Kindla kolmanda koha võitles välja Noarootsi võistkond koosseisus Kaisa kask, Anni Rahuvarm, Robert Sesmin ja Reiko Kuulman.

Palivere võimlas peeti samal ajal tõsiseid saalihoki lahinguid. Esimesel pilguheidul ukse vahelt mõtlesin, et pildistamiseks pole kohe kusagile astuda. Mahtusin siiski. Osales 8 võistkonda.
Oma alagrupi võitnud Noarootsi pidi tunnistama siiski Lääne-Nigula paremust .

Lääne-Nigula võistkonnas mängisid Remi Neitsov, Reigo Raba, Martin Koppel, Kristjan Koppel, Meelis Sirkel, Ott Sikemäe, Renno Silde, Rivo Reinsalu, Kristo Lepmets ja Keijo Piirimäe.

Mälumängus arvati favoriidiks olevat endist Taebla valla „tarkade klubi“ (Mati Räli, Toomas Räli, Aare Vaalma ja Hillar Salm).  Seekord pidid nad tunnistama üllatusvõitja Noarootsi paremust (Silver Schönberg, Triin Lepp, Rene Strik ja Mart Amberman). Kolmandaks tuli Kullamaa.

Lõpuks pimeduse saabudes sai lõpuvile ka võrkpallivõistlus. Lääne-Nigula näitas oma paremust.


Võistkonnas mängisid Helgi Laug, Johanna Nõupuu, Anu Ljubimova, Evelin Merilainen, Risto Aasa, Tarmo Aasa, Andres Savik ja Andres Kukk.

Üldkokkuvõttes sai esikoha Ridala, Lääne-Nigula oli teine ning Noarootsi sai kolmanda koha.

Kõiki teisi nimesid ja tulemusi saab vaadata protokollist. Pilte vaata pildikogust.

Vaatamata kevadisele ilmale sujusid mängud hästi ning lumest puudust ei tuntud.

Kohtumiseni 7.-8. juunil Läänemaa suvemängudel Noarootsis (kergejõustik 7. juunil Haapsalus)! Ilusat liikumisaastat kõigile!