Läänemaa rallisõitjatel oli edukas nädalavahetus

Täna+siis+SU+klassi+2+koht
Kalle Kruusma tuli Läänemaa jääraja 4. etapil SU klassis teiseks. Foto: erakogu.

Mosseliigas luges läänlane Indrek Kirss kaarti harjulasele Ermo Jeedasele ja koostöös saavutati tubli esimene koht, mis tuli sekundite mängus viimastelt, pimedas sõidetud katsetelt.

SU klassis olid peale 6 katset kolmandal kohal Stern Ilves/Jonar Ilves, aga siis tuli väljasõit ja katkestamine. Napilt kaotas 3. koha ekipaaž Sander Ilves/Tõnis Avila. Egert Jakobi/ Bruno Jakobi olid 9., Rauno Uustalu/Martin Tamm olid 11.

2WD-V klassis tegid üle mitme aasta kaasa ka Delvis Tõkke/Kudrun Martin ja nende saagiks oli klassi 8. koht. Rico Rodi/Ilmar Pukk lõpetasid tõrkuva autga 5. kohal. 2WD-S klassis osales 2 ekipaazi. Marko Kukuškin/Moonika Mäeste sõitsid seekord diiselmootoriga Golfiga ja olid 9. Patrick Madar/Ermo Veltson olid selles klassis 5.

Naiste klassis olid oma esimesel rallil stardis õde-vend Britta Põldäär/Bruno Päldäär. Neile kogunes kogemuste ammutamisel karistussekundeid ja pidevalt jäi neile ette minut varem startinud J-18 klassi sõitja ning lõpptulemuseks tuli oma klassis 6 koht.

Läänlased Martin Jaanus/Kalle Kruusma olid stardis J-18 klassis, kus üle tüki aja oli kõrvalistmel kaardilugeja ametis Kalle Kruusma ja neile tuli veenva eduga klassi 1. koht.

Kõiki rahvaralli Pandivere Talv tulemusi saab näha siin.

Kohe peale võistlust tuli sõita koju, sest osa võistlejaid startis pühapäeval Läänemaa jääraja IV etapil. Ka jäärajas olid meie maakonna sõitjad edukad ja koju jäeti 8 klassist neli esikohta ja kahes klassis (SU ja V-60) koosnes poodium ainult läänlastest.

4WD klassis oli ka sellel etapil võitmatu Rainar Leibak, esiveos Keven Serbin ja SU klassis Sander Ilves. Nad on vankumatult ka oma klasside liidrid sarja üldarvestuses.

Tagaveos oli kolmas Jüri Hinsberg. J-18 klassis olid teine Andres Kruusma ja kolmas Kaido Märss. Naistest oli teine Merilin Korpe. SU klassi poodiumil olid seekord Sander Ilves, Kalle Kruusma ja väga ilusat sõitu teinud Meelis Palmiste.

Veteranidest vahetasid sellel korral poodiumi kõrgemad kohad Hillar Kruusma ja Valter Puda. Hillar võitis kõik voorud veenva eduga ja kolmas oli Toomas Lemberg.

Korraldaja loodab juba 22. ja 24. veebruaril tõmmata joone alla 2015. aasta jääraja sarjale. Registreerimine peaks minema http://autosport.ee/rk/ lehel lahti juba esmaspäeval.

Jääraja hetkeseis peale 3 etappi on leitav siit.