Läänemaa meistrivõistlusi korvpallis juhib Haapsalu korvpallikool

korvpall
Lihula (punases) ja Haapsalu korvpallikool (valges ja sinises). Foto: Juhan Hepner.

Nõva fenomen

Päeva esimeses mängus läksid vastamisi Cipax ja tiitlikaitsja Nõva. Hoolimata sellest, et mängu skoori avas Cipax, oli Nõva neil kohe kannul ja peale 5 mänguminutit oli Nõva juba ees 21:12. Cipax võttis timeout’i, kuid erilist abi see ei andnud.

Esimene veerandaeg lõppes Nõva kasuks 34:22. Teisel veerandajal kahanes Nõva edumaa veidi ja hetkel, mil veerandaja lõpuni oli kolm minutit juhiti 45:38. Poolaja lõpuks oldi aga taas ees 9 punktiga –  51:42.

Kolmas veerandaeg osutus mängu kõige otsustavamaks. Cipaxil ei õnnestunud Nõvale kuidagi vastu seista ja kümne minuti jooksul kärises punktivahe  82:50 peale.

Neljas veerandaeg läks Cipaxi jaoks veidi paremini, sest visati 21 punkti, kuid Nõvale nad enam järgi ei jõudnud. Kohtumine lõppes Nõva kasuks tulemusega 106:71.

Nõva võistkonna juhendaja ja liikme Kalle Orumaa sõnul oli lihtne põhjus, miks kolmandal veerandajal vastasel pikalt eest mindi.

„Poistele sai öeldud, et [rünnakul] tuleb teha 4-5 söötu. Mäng hakkas siis kohe toimima. Enne seda mindi rünnakule nii-öelda pea ees,“ lausus Orumaa.

Nõva võistkond on Orumaa sõnul olnud võitmatu juba ligi paar aastat. Viimati kaotati ülemöödunud hooaja esimeses mängus Cipaxile. Võistluste peakohtuniku Rudolf Lumiste sõnul võib üheks Nõva edu saladuseks olla just kogukonnatunne.

„Enamik mängijaid on neil Nõva poisid,“ ütles Lumiste. Lisaks on Nõva meeskonna mänge vaatamas nende fänniklubi,  kes elab oma võistkonnale hoogsalt kaasa.

Lumiste tõi esile ka Nõva mängijate head söödumängu. Korralik koostöö platsil loeb Lumiste sõnul tihti rohkem, kui kõrgemates liigades mängivad ässad, kes pole võib-olla omavahelist koostööd nii palju harjutanud.

Poolaja lõpuks asi selge

5. vooru eel hooaja üldarvestuses esikohal olnud Haapsalu korvpallikool võttis päeva teises mängus mõõtu Lihula/Ostomi meeskonnaga.

Erilisi raskusi Haapsalule see mäng ei valmistanud. Esimese veerandaja keskpaigaks oldi ees 11:4 ja veerandaja lõpuks juba 33:8. Edumaad hoiti ka teisel veerandajal, mis lõppes Haapsalu kasuks tulemusega 58:29.

Samas joones läks mäng ka teisel poolajal. Haapsalu võitis kolmanda veerandaja 80:47 ja sarnaselt päeva esimese mängu võitnud Nõvale ületasid ka haapsallased neljandal veerandajal 100 punkti piiri. Mängu lõpptulemuseks oli 105:67.

Haapsalu korvpallikooli võistkonna kapteni Jürgen Proosvälja sõnul oli nende edu võtmeks hea visketabavus ja tasakaalustatud rünnak.

Proosväli ütles, et Haapsalu võistkond oli esimese poolaja lõpuks oma võidus juba üsna kindel. Korvpallikool on peale meistrivõistluste 5. vooru hooaja tabelis endiselt esikohal.

Spordikooli noored võitlesid vapralt

Päeva viimases mängus kohtusid Hiiumaa võistkond Askus ja Läänemaa spordikool. Favoriidiks võis pidada Askust, kes oli peale 4. vooru 2 võidu ja 1 kaotusega edetabelis 4. kohal. Läänemaa spordikool polnud tänavu võitnud veel aga ühtegi mängu.

Esimese veerandaja võitis Askus 21:12 ja poolaja lõpuks oldi ees 35:25. Teisel poolajal kasvas spordikooli poolt Askusele avaldatav surve, kuid kolmanda veerandaja suutsid hiidlased lõpetada veel edumaaga 52:44.

Neljandal veerandajal jätkus spordikooli noorte terav rünnak. Ajaks, mil mängida oli jäänud 6 minutit, oli Askus ees ainult 2 punktiga – 54:52.

Mäng oli muutunud ülimalt pingeliseks ja võimalus, et spordikool teenib oma esimese võidu, näis täiesti reaalne. Nii siiski ei läinud. Askuse meeskond pani oma füüsilise üleoleku maksma ja võitis mängu 74:62.

Askuse treener Heikki Pukk ütles, et ei jäänud oma meeskonna mänguga rahule, seda eriti kaitses. „Meeskond oleks pidanud taset arvestades paremini toimima,“ nentis ta. Samas kiitis ta vastaseid. „Noored mängisid tublisti,“ ütles Pukk.

Järgmine voor peetakse peetakse 1. märtsil Haapsalu Wiedemanni spordihoones. Siis kohtuvad kell 12 Läänemaa spordikool ja Lihula/Ostom, kell 13.45 mängivad Askus ja Cipax ning kell 15.30 mängivad tiitlikaitsja Nõva ja mullune hõbedameeskond Risti.

5. vooru resultatiivseimad mängijad:

Nõva: Raiko Orumaa (27 punkti, 11 lauapalli ja 7 resultatiivset söötu) ja Andreas Märtson (21 punkti ja 7 lauapalli)

Cipax: Martin Birk (15 punkti ja 7 lauapalli)

Haapsalu korvpallikool: Ardo Jürjer (23 punkti) ja Hindrek Heilu (23 punkti ja 10 lauapalli)

Lihula/Ostom: Mairo Kanter (24 punkti)

Läänemaa spordikool: Karl-Markus Mäesalu (20 punkti ja 7 lauapalli)

Askus: Robert Lilleõis (23 punkti)