Kalender

Läänemaa meister naiste jalgpallis on Palivere

 

Ka käesoleva aasta naiste meistrivõistluste kohta võib öelda, et tooni annavad samad kohad, kus seda pallimängu õrnemasoo esindajad eesmärgistatult kaua aastaid ka mänginud on.

Palivere-Taebla, Lihula ja Martna on need kantsid, kus veel naiste jalgpall populaarne on. Sümpaatne on ja esile tuleb tõsta, et jalgpallist tunnevad siirast rõõmu väikese Martna tublid tüdrukud ja et Lihula suudab juba mitmendat tiitlivõistlust välja panna koguni kaks võistkonda.

Kuigi Läänemaa pealinna võistkond mängib koguni Eestimaa Rahvaliigas, siis omaette võistkonda paraku Läänemaa esivõistlusteks kokku ei õnnestunud saada.

2014. aasta meistrivõistlused, olid näiteks Martna õpetaja Enn Kerge sõnul ühed huvitavamad.

Naiste jalgpall palivere enn kerge
Naiste jalgpalli MV 2014. Palivere naiskond. Foto Enn Kerge

Kui eelmistel aastatel on Palivere SK suutnud Lõuna-Läänemaa JK kindlalt alistada, siis tänavustel meistrivõistlustel oli mäng ülihuvitav ja Palivere tagas endale võidu ja ühtlasi ka meistritiitli 0:1 kaotuseisust välja tulles 2:1 võiduga.

Muide, saalimeistrivõistlustel napsas sellel aastal esikoha just Lõuna-Läänemaa JK. Seega on kaks klubi hakanud nö lähenema.

Pronksmedalid jagasid Lihula Gümnaasiumi/Lõuna-Läänemaa JK ja Martna tüdrukud, pronksmedalid kuulusid Lihula tütarlastele!

Palivere SK: Raina Türkel, Meline Sirkel, Ulrika Tülp, Maarja Lai, Ly Munskind, Merilin Korpe, Liis Lõhmus, Anna-Maria Tamm, Kairi Korpe. Treener Väino Munskind.

Lõuna-Läänemaa JK:Maarja Jalakas, Riina Kopti, Agnes Siigur, Sandra Pärnpuu, Anni Ratas, Kai Simpson, Karis Üksvärav, Karmel Üksvärav, Karin Mänd. Treener Jaanus Getreu.

Lihula G/LLJK: Regle Kurnim, Karita Üksvärav, Anna Luuk, Brita Pikla, Marjana Kuldsaar, Mariliis Nikkel, Marian-Merit Ring, Inga-Garmen Küttmann, Johanna Lipp, Gertu Küttmann, Hedi Tammsalu. Treener Jaanus Getreu.

Parimaks mängijaks tunnistati Kai Simpson, parim väravakütt oli Ulrika Tülp ja parim väravavaht Raina Türkel.

Võistlused korraldas Spordiliit Läänela ja viis läbi Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi. Kohtunik oli Zan Vjasemski.

 

Jaanus Getreu