Läänemaa korvpallimeistrivõistluste teises voorus sadas punkte nagu oavarrest

korvpall 2
Risti meeskond (valgetes särkides) viskas spordikooli vastu selle hooaja kõige suurema punktisumma. Foto: Arvo Tarmula.

Risti näitas oma võimu kogu mängu vältel. Kiirelt mindi juhtima ning esimese veerandaja lõpuks oli seis 32:12. Oli näha, et Ristil on spordikooli noorte mängijate vastu füüsiline ülekaal, mida nad ei jätnud realiseerimata. 2. veerandaeg lõppes seisuga 56:24  Risti kasuks ja kolmas juba 91:44. Kolmandal veerandajal sai Risti poolt näha ka efektset pealtpanekut.

Arvestades tablool olnud punktisummat ennustas võistlusi kommenteerinud Heinar Tuulberg, et erinevalt meistrivõistluste esimesest voorust ületatakse seekord 100 punkti piir. Nii läkski. Mängu lõpuskoor oli 113:60 ja Risti võttis sellega käesoleva hooaja teise võidu. Spordikool on siiani pidanud leppima kahe kaotusega, sest esimeses voorus pidid nad tunnistama Haapsalu korvpallikooli paremust.

113 punkti on selle hooaja mängudes saadud tulemustest kõige kõrgem punktisumma.

Risti mängija Oskar Tammejõe sõnul läks see mäng kergemini kui esimese vooru kohtumine, mil alistati 97:78 Lihula/Ostomi meeskond, “Harjutasime kokkumängu. Me pole koos enne eriti mänginud,” ütles Tammejõe. Ühe põhjusena, miks seekord mäng kergemini möödus, oli Tammejõe sõnul see, et nüüd oli nende võistkonnas rohkem pikki mängijaid kui viimati.

Järgmine mäng Cipaxi ja Haapsalu korvpallikooli vahel osutus pingelisemaks kui päeva esimene kohtumine. Esimese kolme minutiga kasvatas korvpallikooli meeskond edumaaks 13:0, mille järel võttis Cipax kohtumise esimese time-out’i. Sellest oli nähtavat kasu, sest järgmise pooleteise minutiga viskas Cipax järjest 10 punkti. Siis otsustas korvpallikool aja maha võtta, kuid Cipaxit see esialgu ei peatanud.

Ajaks, mil oli mängitud 7 minutit esimesest veerandajast, juhtis Cipax juba 22:16. Korvpallikooli mängijad ei lasknud sellel end aga heidutada ja veerandaja lõpus tehtud pingutuse tulemusel lõppes veerandaeg juba 28:26 korvpallikooli kasuks.

Korvpallikool ei andnud edu enam käest. Teine veerandaeg osutus samuti väga resultatiivseks ja poolaja lõpuks oli korvpallikooli kasuks tablool tulemus 55:46.

Kolmas veeranndaeg jätkus pingelise heitlusega, kuid korvpallikool hoidis edumaad ja lõpetas selle veerandaja 77:64. Sama kordus viimasel veerandajal. Korvi läinud palle oli küllaga ja lõpuvile kõlades läks võit Haapsalu korvpallikoolile tulemusega 105:90.

Korvpallikooli meeskonna juhendaja Marek Pragi sõnul algas korvpallikooli jaoks kohtumine väga hästi, kuid korraks lasid mängijad end lõdvaks, mis võimaldas Cipaxil neile järgi jõuda. Võistkond võttis enda aga jälle kokku ja sai ka võidu. Pragi tõstis esile vabavisete rolli võidus. Korvpallikool tabas 53 viskest 38. “Kindlasti andis poole võitu ka hea meeskonnavaim ja emotsionaalsus,” lisas Pragi.

Haapsalu korvpallikool on võitnud mõlemad sellel hooajal peetud mängud. Kuna turniiril võistleb paaritu arv võistkondi oli Cipaxi jaoks tänane voor esimene kord platsile astuda. Neil on nüüd üks kaotus. Paaritu võistkondade arv on ka põhjuseks, miks täna ei astunud lahingusse tiitlikaitsja Nõva.

Päeva viimases mängus olid vastamisi Lihula/Ostom ja eelmise hooaja pronksimeeskond hiidlaste Askus. Mõlemad meeskonnad pidid eelmises voorus leppima kaotusega ning olid valmis täna andma endast kõike, et saada esimene võit.

Esimene veerandaeg oli tasavägine ja lõppes Askuse juhtimisel 23:20. Teisel veerandajal kasvatas Askus hoolimata Lihula vihasest vastupanust oma edumaa 52:43 peale.

Ka teisel poolajal ei andnud hiidlased Lihulale järgi. Kui kolmanda veerandaja keskel kahanes Askuse edumaa juba üsna napiks, siis veerandaja lõpuks oldi taas ees 80:69. Oma edu hoiti ning kohtumine lõppes skooriga 101:85 hiidlaste kasuks. Selle tulemusega pandi päevale tähelepanuväärne punkt, sest kõigis mängudes sai näha punktisummat, mis ületas 100 piiri.

Askusel on sellel hooajal nüüd üks võit ja üks kaotus ning Lihulal kaks kaotust.

Võistluste korraldaja ja peakohtunik Rudolf Lumiste jäi mängudega rahule. “Tasavägised ja põnevad mängud,” lausus Lumiste.

Korvpallisõpradel tuleb nüüd veidi kannatust varuda, sest ees on pühad ning meistrivõistluste järgmine voor toimub 10. jaanuaril Haapsalu Wiedemanni spordihoones.

Siis lähevad kell 12 lahingusse Nõva ja Läänemaa spordikool, kell 13.45 kohtuvad Risti ja Haapsalu korvpallikool ning kell 15.30 võtavad mõõtu Cipax ja Lihula/Ostom.