Läänemaa KJK tuli ümber Viljandi järve jooksul neljandaks

26st läänlasest 11 olid Läänemaa kergejõustikuklubi võistlejad. Meie kolm paremat olid Lauri Luik, kes sai ajaks 43.48 ja lõpetas 68ndana. Marten Jõevee sai ajaks 45.38 ja oli oma vanuseklassis 5., Tarvo Tamme lõpetas 114. kohal ajaga 45.45. Agu Lehemaa oli oma vanuseklassis 6. ajaga 46.36. Vahetult tema ees, 7 sekundit varem, lõpetas Pavel Loskutov Valgast. Tegelikult olid nad kogu distantsi koostööd teinud.

Läänemaalt osales ka kolm naist, neist parim oli naiste arvestuses 28. Johanna Sepp ajaga 58.31. Võistlustel peeti ka Eesti meistrivõistluste arvestust, selles arvestuses oli Johanna 13. Tema tulemus oli võrreldes kevadise 10 km jooksuga oluliselt parem.
Teised kaks läänlast olid Kätlin Laos ja Karin Ulejev.

Nagu alati, peeti ka võistkondlikku arvestust. Arvesse läks seitsme võistleja aegade summa. Osales 45 võistkonda. Kindlasti oli nende hulgas mitmeid sõpruskondi, kuid oli ka palju tõsiseltvõetavaid võistkondi. Läänemaa kergejõustikuklubi võistkond hõivas 5. koha, kusjuures õnnestus võita sellist jooksukantsi nagu Sillamäe ja seda ainult 13 sekundiga. Varasematel aastatel oleme pidanud Sillamäe järel leppima kas 6. või 7. kohaga.

See oli esialgne võistkondlik tulemus, kuid pärast kohtunikekogu kogu protokolli ülevaatust tehti sinna mõned muudatused ja Läänemaa KJK tõusis neljandaks, sest SK Jooksupartner oli ülesandmisel oma võistkonna jaganud kaheks. Seega võitsime neid mõlemaid ja tõusime koha võrra. Arvestuste järgi oleks nende eliitvõistkond olnud meist parem. Selles võistkonnas jooksis ka võitjaks tulnud Ilja Nikolajev. Ajalisi korrektiive tehtud polnud.

Lisaks neljale ülaltoodule (Luik, Jõevee, Tamme, Lehemaa) läksid võistkonna arvestusse veel Roman Pavlovski (aeg 47.02), Riho Kirsipuu (aeg 48.34) ja Heigo Heina (aeg 48.36) tulemused.

Võistkondlikult oli parim SK Stamina. Endine haapsalulane, SK Stamina värvides võistlev Sergei Tšerepannikov saavutas teise koha ajaga 37.54.

Juba 4. mail toimub Kullamaal 16 km rahvajooks, kus osaleb enamik Läänemaa ja sealhulgas Läänemaa KJK paremaid. Johanna Sepp siiski ei osale, tema järgmine etteaste toimub 5. mail Eesti murdmaajooksu meistrivõistlustel Nõmme spordikeskuses.