Kalender

Läänemaa kergejõustikupäeval jagati medaleid ka üllatusvõitjatele!

Suvemängude aladena võisteldi 60 m ja 100 m jooksus, 500m, 800m ja 1500 m jooksus, kaugushüppes ja kuulitõukes.  Kõik alad peeti neljas vanuseklassis: N ja M 1, N ja M 2, NV ja MV 1 ning NV ja MV 2. Meistrivõistlustel vanuseklasse polnud ja kõikidel suvemängulistel oli võimalus ka meistritiitlit püüda. Meistrivõistlustel olid nimetatud aladele lisaks veel kettaheide, odavise ja kõrgushüpe.

Esimeseks alaks oli pendelteatejooks, mille võitis Ridala valla võistkond Haapsalu ja Taebla ees. 


Naiste 100 m start

Võistlus jätkus ajakava kohaselt.  Ühine võistlus tõi meistrivõistluste arvestuses esile ka need, kes muidu poleks tulnud. Põnevust pakkus asjaolu, et juhuslike hulgas oli ka meistrivõistluste medalivõitjaid.  Hea meel oli selle üle, et „väikevallad“ Nõva ja Martna pakkusid tõelist konkurentsi suurtele omavalitsustele. Kindlasti oli positiivne 10 omavalitsuse esindajate osalemine.

Tasub  ära märkida ka see, et meeste kaugushüppe finaalis osales kolm ühe pere liiget: üllatusvõitja Jaan Koppe junior, neljanda koha saavutanud Paul Koppe ja veteranist isa Jaan Koppe.  Meeste kaugushüpe ja odavise olid päeva kõige atraktiivsemat ja pinget tekitavamad alad.

Oma vanuseklassides (suvemängude arvestuses)  olid mitmekülgsemad sportlased  Liis Simpson (Martna), Ragne Rae (Taebla), Kadri Kaljuvere (Haapsalu), Maret Valk (Ridala), Ly Märss (Ridala), Jaan Koppe jun.(Ridala), Jaan Koppe sen. (Ridala).

Paljude osalenud valdade esindajad toetasid kergejõustiku võistluse kokkuviimist. Kergejõustiklastel on võimalus 18. augustil kaasa lüüa teistel kavas olevatel aladel. Üks asi on kindel, kõikidele meeldivat varianti pole olemas. Soovitus: võtta pakutavast parim!

Võistluse korraldasid Haapsalu Kergejõustikuklubi, Ridala spordiklubi ja Lääne Maakonna Spordiliit Läänela.

Pildid 9. juuni kergejõustikuvõistlusest

Korraldajad tänavad kõiki osalejaid sportliku pingutuse eest ja kohtumiseni 18. augustil Haapsalu staadionil toimuvatel Läänemaa XIX Suvemängudel!