Kalender

Läänemaa autosportlastele möödus Läänemaa rahvaralli üldiselt hästi

Eesti Autospordiliidu karikasarja arvestuses oli see teine etapp. Võistlusrada oli ülesehituselt kiire ja tehniline, osati oli päris sportralli moodi juba. Katsed olid suuremalt jaolt tuttavad varasemate aastatega aga sisse oli viidud palju muutusi, mis tegi asja huvitavamaks. Slaalomi katse oli viidud asfaldilt kruusale ning sisse olid viidud ka mõned kurvid slaalomi osa vahele, mis tekitasid ka rohkem adrenaliini.

Läänemaalt oli sellel võistlusel stardis 7 ekipaaži, kellest finiši lippu õnnestus näha 6-l. Tehniliste probleemide tõttu pidid pärast head algust katkestama peale 6 katset Marko Kukuškin/Rutmar Raidma, kes esindasid Läänemaad 2WD-S klassis.

4WD klassis olime esindatud 2 ekipaažiga, kellest Argo Aednurm / Tanel Gehrke saavutasid üldarvestuses 13. koha ja oma klassi 10. koha ning Kaido Saul / Jagnar Jaaska, kes olid vastavalt üldarvestuses 23. kohal ja oma klassis 11.

Noorte klassis olime esindatud noorte vendade Jonar Ilves / Stren Ilves ekipaažiga kes asusid võistlustulle moskvitšiga kiirete hondade ja muude markide vastu. Aasta alguses oli Stern lubanud vennale, et sõidavad ka ühe ralli noorte klassis kus rooli taga Jonar ja selleks ralliks valisid nad nüüd Läänemaa rahvaralli. Ülejäänud võistlustel on plaanis startida jälle SU klassis. Nende tulemuseks jäi üldarvestuses 56. koht ja oma klassi 8. koht.

Kõige rohkem oli läänlasi stardis SU klassis 3. Oma uuel autol tegid peaaegu aastase vahega esimese rallistardi Kalle Kruusma/Tajo Truuver, kes startisid tänu toetajatele ja mindi kindla sihiga võidu peale. See ka lõppkokkuvõttes õnnestus. Kokku võeti 12 katse pealt 6 katsevõitu ja turvaline edu teise koha ees. Elati üle ka ärevaid hetki kui esimese ringi teisel katsel purunes rehv ja peale teist ringi hooldusse sisenedes avastati,et generaator ei lae. Tänu kaasvõistlejatele ja abilistele õnnestus auto ikkagi hoolduses töökorda seada ja mindi kolmadale ringile. SU klassis olid siis läänlased seekord Kalle Kruusma/Tajo Truuver üldarvestuses 30. kohal ja oma klassi 1.

Sander Ilves / Tõnis Avila üldarvestuse 49. ja oma klassi 4. Nendel läks viimasel ringil esimese katse üks kurv pikaks ja said kergelt puuga kokku aga õnneks ei midagi tõsist millepärast oleks pidanud sõidu pooleli jätma. Madis Kruusma/Tavor Tani üldarvestusei 54. ja oma klassi 6. Nemad elasid üle ka ralli viimasel katsel ühe ehmatuse kui liiga optimistlikult siseneti ühte kurvi aga mis oli rööpas ning sealt viskas neid välja alla kraavi õnneks saadi sealt välja ja võistlus lõpetati.

Sellel aastal on tänu toetajate abile olnud kõigil kolmel rahvarallil auhinnalauad rikkalikud.

Korraldajate poolt oli kõigi 7 klassi võitja ekipaažide vahel pandud loosi 2 PEUGEOT jalgratast mille omanikeks said loosi tahtel SU klassi võitjad Kalle Kruusma/Tajo Truuver.

Võistlust alustas 73 ekipaaši ja lõpetas 60.

Tänud korraldajatele toreda kiire ja tormilise võistluse eest! Läänlased asuvad võistlustulle rahvasprindi sarjas juba tuleval laupäeval 25-l augustil Kehala paarisrajal.