Läänemaa autosportlastel oli tegus nädalavahetus

Laupäeval võeti mõõtu Eesti Autspordiliidu esimesel, Lääne regiooni MV ja HePa Premia Cup teisel ning Moskvich Liiga sprindi kui ka Suure karikasarja arvestuses. Korraldajate MTÜ Kiired ja Õlised Seltsi poolt oli ettevalmistatud kiire ja tehniline hea võistlusrada, mille pinnas oli vaheldumisi hea pidamisega ja ka libe.

Korraldus oli hea ja vaatamata valli sõitmistele saadi võistlusega kiiresti hakkama.

Kuna võistluskalender on võistlusi tihedalt täis, siis oli kohale tulnud natuke alla 50 võistleja. Nendest sai peale tehnilist kontrolli starti 45 sõitjat sh 10 olid Läänemaa sõitjad.

Lumega sõites on iga eksimine karistatav, sest vallides istus nii mõnigi sõitja kinni, kes hindas kurvi läbimist valesti ja jättis pidurdamise hiljaks. Nii juhtus ka noorel SU klassi sõitjal Egert Jakobil kolmandas voorus kui kolmel sõitjal olid võrdsed võimalused tulla poodiumile ja temal läks üks kurv pikaks mis lõppes lumevalli otsas. Ega juhust ei jätnud kasutamata isa Bruno Jakobi, kes napsaski pingelises võistluses kolmandale kohale lõpuks poodiumi madalama astme. Paremusjärjestuse väljaselgitamine kolmandale kohale oli aja põhjal, sest kolmel sõitjal Bruno Jakobi, Üllar Paas ja Madis Kruusma omasid peale kolmandat vooru võrdselt 7 punkti ning kiirema aja põhjal selgus tabeli seis. Esimese koha saavutas SU klassis Kalle Kruusma,teine oli Urmas Roos. Kokku oli sõitjaid selles klassis 6.

Meie sõitjad olid esindatud ka 4WD klassis kus Argo Aednurm sai 9 võistleja seas 6. ja Kaido Saul 8. koha.

2WD-S klassis olid satrdis 11 sõitjat ja nende seas ka Valmar Gilden ning Marko Kukuškin kes saavutasid vastavalt 4. ja 5. koha. Veel enne viimast vooru oli Markol poodiumi koht käe ulatuses aga viimases voorus läks sõit natuke rappa ja pidi leppima 5 kohaga. 2WD-V klassis olid stardis 6 sõitjat ja Rutmar Raidma saavutas 5. koha. Piirsalu sprindi tulemused saadaval siit:http://autosport.ee/rallyreg/public/calendar_file/20130209_piirsalu_tulemused.pdf

Pühapäeval oli Virtsus KR Racingu poolt korraldatav jäärada, mis kuulus IV etapina 2013 a. Läänemaa meistri-ja karikavõistluste arvestusse. Raja pikkus oli peaaegu 4 km ja oli päris mõnuga sõidetav rada.

Korraldajate üllatuseks tuli kohale 88 võistlejat, kellest omakorda läänlasi 22. Võistlus oli päris pingeline lõpuni välja kuna raja iseloom oli selline, et kui eksisid siis tagasi selles sõidus aega ei olnud võimalik võita ja tuli uues voorus uuesti proovida.

Esiveduste klassis selgus ka poodiumi järjestus võrdsete punktidega parema aja järgi kus sarja liider läänemaa mees Valmar Gilden pidi tunnistama Taivo Roogeri ja Marek Järlaki paremust. Südilt kõik neli etappi on napilt poodiumilt välja jäänud kiiret sõitu tegev Pärnumaa mees Valdo Urb oma vanal Saab 96-l.

Tagavedus andsid tõsise lahingu Läänlased Jüri Hinsberg ja Siim Hiieväli VAZ 2105-ga BMW meeste vastu ja saavutasid vastavalt 3. ja 5. koha.

SU klassis oli seis peale kolmandat vooru selline kus esikolmikul oli võrdselt 4 punkti ja paremusjärjestus selgitati kiirema väljasõidetud aja järgi. Esikolmik kaks läänlast Siim Hiieväli, Sander Ilves ees ja Kristian Pints kolmas napilt 4 sajandiku kaugusele jäi päev varem Piirsalus võitu maitsnud Kalle Kruusma poodiumi koht. Naistest võttis võidu Saaremaa naine Marin Aarn sarja liidri Piret Gildeni ja Kätlin Vainu ees.

Ennem viimast etappi on naistel seis pänev kus poodiumile tahtjaid on rohkem kui kohti.

Noortest oli kiirem sarja liider Keven Serbin aga tagapool käib ülejäänud kohtadele tõsine madin. Viimane lahing antakse juba sellel pühapäeval Haapsalus peale mida on võistlussarja pidulik lõpetamine Promenaadi Hotellis