Kalender

Läänemaa autosportlastel oli Kehalas edukalt möödunud nädalavahetus

 

Läänemaad oli esindamas 4 võistlejat. Kõige edukamalt läks meil 2WD-S klassis, kus stardis oli 16 sõitjat ja nende seas 2 läänemaa meest Marko Kukuškin ja Valmar Gilden. Kõik võistlejad finišilippu ei näinud, aga Marko Kukuškin näitas terve päeva stabiilselt 1. ja 2. aegasid ning sõitis viimases voorus välja ka oma klassi kiirema aja. Tasuks 2WD-S klassi võit.

Valmar Gilden sai tehniliste probleemide tõttu sõita ainult esimese vooru ja tulemust seega kirja ei saanud.

4WD klassis oli rajal 11 autot ja meie poolt Kaido Saul, kes saavutas lõpuks 11. koha kuna otsustas sõita kindlalt ja säästlikult pärast seda, kui oli näha, et rada lõhub autosid ja koju tuleb ka ju veel sõita.

SU klassis oli stardis 6 autot. Kahest esimesest voorust võttis võidu Tallinna mees Vahur Kellamov ja nii jäi viimasesse vooru otsustada 2. ja 3. koha saatus Rainer Meusi ja Kalle Kruusma vahel. Läks nii, et Kalle Kruusma sisenes ühte kiiresse kurvi, mis oli selleks vooruks juba parajalt aukus, liiga optimistlikult ja sõitis oma autol esimese ratta alt ära ning poodiumikohad olidki jaotatud.

Virumaa karikasarjas oli enne viimast etappi läänlaste jaoks kaks võimalust tulla kolme hulka 2WD-S klassis Marko Kukuškinil ja SU klassis Kalle Kruusmal. Tänu heale sõidule viimasel etapil õnnestus Kukuškinil saavutada 2WD-S klassis Virumaa karikasarja 3. koht, Kruusmale jäi 5. koht SU klassis.

Korraldajad olid seekord pööranud sõiduraja vastupidises suunas tavapärasele, mis nõudis päeva lõpuks autode kadu. Kohe esimeses voorus juhtus Järvamaa mehel Urmas Roosil kiires kurvis, mis oli aukus, näpukas ja oligi auto katusel, aga õnneks oli auto niipalju korras, et sai jätkata ja kokkuvõttes saavutas 2. koha ML klassis.

Võistlustel oli oma osavõtust teatanud 85 võistlejat, kellest kohale tuli 80. Naiste osavõtt on sel aastal suurenenud ja tahaks loota, et varsti hakkaks ka Läänemaad esindama mõni nõrgema soo esindaja. Kel soovi, küsige teavet ja meie Läänemaa mehed aitavad teid nõu ja jõuga.

 

Nüüd on aega reedeni autode korrastamiseks, sest juba 1. septembril on järgmine võistlus Rapla kardirajal, mis on Hepa Cup viimane 8. etapp ja ka Lääne regiooni MV 6. etapp. Meie võistlejad on nendes sarjades SU ja 2WD-S klassis esiotsas ja hoiame neile pöialt, et kõik õnnestuks.